I na podzimním slunci je příjemně. Dopřejte si dovolenou v Třeboni

Jsou lidé, kteří s chutí vyrážejí na podzimní dovolenou. Využívají toho, že oblíbené destinace již nejsou přeplněné lidmi jako v hlavní letní sezónu. Užívají si klidu a pohody, které je nabijí pozitivní energií, tolik potřebnou pro zdraví. Pokud vám tedy zůstalo ještě pár volných dní, nebojte se vyrazit na prodloužený víkend třeba do Třeboně. Toto lázeňské město má co nabídnout.

dovolená v Třeboni

Na Třeboňsko za podzimními zážitky

Necelých dvacet dva kilometrů od Českých Budějovic leží město Třeboň, které je lázeňským a rekreačním centrem Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Podzimní pobyty v tomto místě patří mezi oblíbené i proto, že v tento den je stále hezké počasí na turistiku i cyklistiku. V okolí města je řada tras, které můžete projít pěšky i projet na kole. Proto neváhejte a najděte si ubytování v jižních Čechách, které umí nabídnout spoustu zajímavých míst k návštěvě.

Co na vás čeká v Třeboni

Město Třeboň má dlouhou historii sahající do 12. století, která je spojena s významným českých rodem Rožmberků. V 15. století tu na Třeboňsku první rybníky založil Štěpánek Netolický a na jeho dílo později navázal Jakub Krčín z Jelčan. Na třeboňském zámku měl svou alchymistickou dílnu Edward Kelley. Dnes je město významnou památkovou a přírodní rezervací, proto dovolená v Třeboni může patřit k velmi povedeným zážitkům. Už jen procházky okolo rybníku Svět nebo v zámecké zahradě stojí za to. A co teprve, když ochutnáte vyhlášené rybí speciality ve zdejších restauracích.

Nenechte si ujít zajímavá místa v okolí města

Okolí Třeboně tvoří většinou lesy a samozřejmě také rybníky. Není proto divu, že k jejich ochraně tu byla vytvořena Chráněná krajinná oblast Třeboňsko. Za vidění stojí i největší český rybník Rožmberk, Třeboňské městské opevnění a renesanční domy na třeboňském náměstí. Budete-li hledat penzion nebo hotel, ve kterém byste zde rádi strávili pár dnů volna, tak se můžete podívat na ubytování Hotely.cz.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce