Cyklotrasy Krkonoše

Krkonoše jsou každoročně cílem tisíců turistů a to jak během letních, tak i během zimních měsíců. Krkonoše jsou nejvyšším pohořím v České republice a není se tak čemu divit, že jsou oblíbené v zimě hlavně z hlediska lyžování, v létě jsou naopak vyhledávány cyklisty a turisty, kteří vyhledávají náročný a velmi rozmanitý terén.

Na oblíbenosti Krkonoším přidává i nejvyšší hora Sněžka a Krkonošský národní park, který je zejména během letních měsíců doslova skvostem, který v sobě skrývá to nejlepší z pravé a člověkem neponičené krkonošské přírody.

A je to právě národní park v Krkonoších, který je během roku hojně navštěvován právě cyklisty i turisty, kteří se sem vydávají nejen příjemné procházky či projížďky, ale hlavně za čerstvým vzduchem a hustými lesy, které národnímu parku dominují, stejně jako některé velmi vzácné rostliny či živočichové.

Ať už je to Pec pod Sněžkou, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou nebo snad velmi oblíbený a populární Špindlerův Mlýn, cyklistických a turistických tras konkrétně v okolí těchto měst vede skutečně mnoho. Liší se nejen náročností a rozmanitostí terénu, ale i startovními a cílovými místy, mimo jiné i svou délkou, která je pro mnohé rozhodující. Obecně se doporučuje nevydávat se na příliš dlouhé trasy, pokud máte sebou děti nebo nejste trénovaní. Terén je skutečně velmi náročný, valná většina cyklotras vede do kopcea fyzická zdatnost je zde rozhodně na místě. Krkonoše ale myslí i na cyklisty, kteří se raději věnují jízdě z kopce, než aby stále šlapali do pedálů do kopce. Pro cyklisty je tak připravena forma dopravy, kdy jsou cyklisté se svým kolem vyvezeni například lanovkou na některý nejvyšší bod, odkud pochopitelně pokračují na kole jen a jen z kopce.

Cyklisté se tak mohou po cestě kdekoli zastavit, kochat se přírodou anebo se dokonce na některých místech občerstvit a odpočinout si. Sportování po krkonošských horách tedy nemusí být vždy jen pro fyzicky zdatné jedince.