Kam na výlet s dětmi: hrady, zámky i skanzeny

Zabavit děti je někdy opravdu oříšek. Naštěstí je toho v České republice mnohé k objevování. Pokud hledáte zajímavé a zábavné výlety s dětmi, máme pro vás hned několik tipů. Zamířit můžete na hrady, zámky, ale i skanzeny nebo do zoo.

89251-stezka-lipno

Výlety na hrady a zámky

Děti, zejména ty menší, historickým výkladům moc neholdují. Co ale spojit návštěvu krásné památky se zábavou? Mnohé hrady a zámky nabízejí prohlídky na míru určené dětským návštěvníkům. Víte, kam na výlet s dětmi?

Třeba na zámek Dětenice! Tady každý víkend potkáte čarodějnici nebo jinou pohádkovou bytost. A právě ona provede dětičky i celou rodinu zámkem v rámci netradičních prohlídek.

Celou řadu pohádkových postav děti potkají také na pohádkové prohlídce s komtesou na zámku v Mníšku pod Brdy. Jak se dříve žilo princům a princeznám dětem povypráví také jedna princezna ze zámku Sychrov.

Kdo má radši draky, může vyrazit na hrad a zámek Staré Hrady. Draci tady totiž bydlí v královské komnatě. Ovšem půda i sklepení je také posetá pohádkovými bytostmi! A o úplně nejmenší dětičky bude dobře postaráno v rámci expozice Pohádkov na zámku Potštejn.

89250-zoo-praha

Kam na výlet do přírody

Chcete spojit pobyt v přírodě s poučením i zábavou? Vyrazit můžete třeba do oblíbeného skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. Seznámíte se tu s ukázkami lidové architektury, řemesel a zvyků Valašska.

Anebo se vydejte za zvířaty do zoo – třeba do Prahy, Brna nebo Dvora Králové.

Děti i rodiče, které nemají zrovna strach z výšek, mohou zamířit vzhůru na stezku korunami stromů – třeba na Lipně, v Krkonoších nebo na Valašku či stezku na Dolní Moravě.

Mimochodem ani výlet do muzea nemusí být nutně nuda! Například v Národním technickém muzeu v Praze si můžete prohlédnout historická vozidla, letadla, vlaky, stroje a další zajímavosti. A třeba v Muzeu čokolády a marcipánu v Táboře můžete ochutnat sladké dobroty a vyzkoušet si i vlastní sladkou tvorbu.

Tak co, už víte, kam vyrazit o víkendu s dětmi?

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce