Léto ve střední Evropě? Doporučujeme!

Už máte naplánovanou letní dovolenou? Bude to jižní Evropa jako loni? A předloni a předpředloni? Nechtělo by to letos nějakou změnu? Spoustu krásných míst nabízí i Evropa střední a východní.

Nejenom Česká republika, ale také Slovensko, Polsko, Německo, Chorvatsko, Rumunsko nebo Maďarsko. Kam se tedy vydat?

water-5172404_640

Karibik? Nikoliv, baltské pláže

Máte rádi moře? V tom případě můžete vyzkoušet německou Rujánu nebo polský Balt. Ty nejkrásnější pláže najdete v Krynici Morske na poloostrově Viselska kosa. Věděla jste, že ten se podle National Geographic řadí mezi nejkrásnější poloostrovy světa, a jako takový rozhodně stojí za návštěvu? Překrásná pláž je také ta v Jaroslawci, která je zase přirovnávaná k plážím v Dubaji. Největší chloubou Polska ale jsou pláže v Kolobrzegu s okouzlujícím bulvárem Jana Szymańského a jednou z nejkrásnějších pěších stezek, promenádou Wydmova. Vaše dovolená v Polsku tak může nabýt exotických parametrů.

Krakov, nebo Vratislav? Obojí!

Upřednostňujete spíše města? Pokud máme zůstat v Polsku, tak jednoznačně doporučujeme Krakov, kam pohodlně dojedete vlakem z hlavního nádraží bez přestupu. Město králů se právem pyšní titulem nejkrásnější město Polska. Historie tu na vás dýchne na každém kroku. Vedle ohromujících kostelů a katedrál tu ale najdete i pulzující bary, restaurace a kavárny. Neméně krásná ale je i Vratislav. I toto město nabízí všechno – historické památky, kulturní vyžití, skvělé jídlo a pití, přírodu a především neopakovatelné kouzlo, které tomuto polskému velkoměstu dodává atmosféru velké přátelské vesnice.

Kultura, zábava i neposkvrněná příroda

Z dalších středoevropských měst rozhodně stojí za návštěvu Štýrský Hradec ležící v rakouském regionu Štýrsko (německy Graz). Samotné město v sobě spojuje historii, kulturu a zábavu a jako takové je symbolem městského životního stylu. Jakmile jeho brány ale opustíte, ocitnete se v lůně neposkvrněné přírody, ve světě kopců, horských chalup, údolí i jezer s průzračně čistou vodou.

Hurá na Balaton

Svého času se k maďarskému Balatonu jezdívalo běžně. Suploval nám totiž moře. Pak zájem o něj na pár let opadl, ale teď opět zažívá ten pravý boom. Není sice úplně nejčistší, ale procházky po tamních promenádách mají své kouzlo. A když už budete u Balatonu, nezapomeňte rovněž navštívit jeho neformální hlavní město Keszthely. A pokud vám nebude přát počasí, určitě zavítejte do nedalekého Hévizu s termálními lázněmi.

Jde to i bez cestovky

Že cestovních kanceláří specializujících se na střední Evropu moc není? Ani je nepotřebujete. Do zemí střední Evropy pohodlně dojedete osobním automobilem a ubytování si objednáte na serveru hotely.cz, sdružující nabídky ubytovatelů v úvodu tohoto článku zmíněných zemí střední a východní Evropy. Seženete tu tedy ubytování Maďarsko, Polsko, Slovensko, Rumunsko, Chorvatsko a Německo. Na výběr tu jsou hotely v Krakově, Budapešti i v Tatranské Lomnici. A na tom samém místě si své ubytování můžete i zarezervovat.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce