Dovolená strávená poblíž řeky Berounky je spojená s českou historií

Pokud máte rádi přírodu, nemusíte nikam za exotikou nebo do vyhlášených středomořských destinací. Klid a spoustu zeleně si užijete nedaleko od Prahy, v regionu, který milují vodáci a také fanoušci národní historie. 

municipal.cz_hotelmlyn_uvodni

Povodí řeky Berounky si zamiloval už římský císař Karel IV. a ve své době rozhodně nebyl sám. Návštěvníky láká tento poklidný kraj i dnes, možností pro aktivní turistiku v něm totiž najdete celou řadu. Pokud máte volný víkend a přemýšlíte, jak jej strávit, nebude od věci poznat rodný kraj. Berounsko se na své návštěvníky usměje hned po příjezdu.

Výborná základna pro rodinné výlety

Vyberete si dvoulůžkovou nebo třílůžkovou variantu? Záleží na tom, zda se vydáte objevovat krásy prosluněného regionu s partnerem nebo si užijete klasickou rodinnou dovolenou. Připraveno je 49 lůžek, zvolit si lze z jednadvacítky různých pokojů. Hotel Karlštejn je připraven i na deštivé dny, během nichž si neužijete žádný plánovaný výlet. 

V hotelovém areálu, který nabídne dva a půl tisíce metrů čtverečních, si můžete vychutnat velmi zajímavé večery u krbu. Relaxovat se dá různými způsoby, připraven je party stan, vydat se můžete do finské sauny. Lákavě zní posezení v romantickém altánku nebo na letní terase. Možností, jak odpočívat, je opravdu mnoho.

municipal.cz_hotelmlyn_01

Nezapomeňte si prohlédnout Karlštejn

Hrad, který je významnou ozvěnou starých časů. Když se řekne Karlštejn, vybaví se nám řada různých asociací. Nejde ale o jediný možný tip, co navštívit v okolí. Těšit se budou také místní vinice nebo lomy Velká a Malá Amerika, kde si užijete nevšední dobrodružství. 

Karlštejnské vinice, Svatý Jan pod Skalou, Koněpruské jeskyně, turistika může mít řadu podob. Ke sportování lákají i cyklostezky, díky nimž si prohlédnete široké okolí bez nutnosti projížďky za volantem.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce