Jaké kolo je nejlepší?

Vybrat správné jízdní kolo není jen tak. V potaz je třeba vzít hned několik faktorů. Jaké to jsou? To se dozvíte z následujícího článku

Jízda na kole prospívá tělu i duši. Posiluje svaly (obzvláště ty na nohou), kondičku, srdíčko, plíce, zlepšuje náladu. Ale i jízdu na kole je třeba natrénovat. A především jezdit na tom správném kole.

bycicle-4035769_640

Kolo podle terénu

Hlavním faktorem při výběru kola je terén, po němž budete primárně jezdit. Budou-li to nezpevněné lesní a horské cesty, pořiďte si kolo horské. Chystáte se pouze na silnice? Pak byste svou pozornost měli zaměřit na kola silniční. A pokud byste tyto druhy terénů rádi střídali, správnou volbou pro vás bude kolo trekingové.

Kolo podle délky trasy a zkušeností

Jak náruživý cyklista jste? Jste schopni naráz ujet i stovku kilometrů a ani nějaké to převýšení vám nedělá velký problém? Nebo se spíše řadíte do kategorie rekreačních cyklistů, kteří na kolo vyrazí jen občas a ještě v bezprostředním okolí svého domova? I vaše cyklistické zkušenosti a době strávená v jízdním sedle hrají při výběru konkrétního kola svou roli. Obecně se dá říci, čím delší trasu urazíte, tím lepší kolo potřebujete.

Legenda mezi silničními koly

Například na silnicích je královnou silniční kolo Bianchi, italské značky s více než 130 letou tradicí, která je na trhu s koly bezesporu lídrem ve vývoji nových technologií. I proto jsou kola této značky vyhledávána profesionálními cyklisty. Kolo Bianchi vyniká jak svou lehkou a pevnou konstrukcí, tak i rychlostí, kterou je možné s ním docílit.

Bianchi Oltre SR4

Na e-shopu bicykly.cz je k sehnání hned několik modelů této věhlasné italské značky včetně známého Bianchi Oltre XR4 se velmi lehkým, a přitom dostatečně pevným profi závodním rámem, který bývá častou volbou profesionálních závodníků.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce