Dovolená ve Středočeském kraji a poznávání české historie

Máte už plány na svou podzimní nebo zimní rekreaci? Chcete někam vyrazit až na jaře, když bude příjemnější počasí? Rezervaci pobytu lze provést s předstihem a pak už jen řešit různé detaily kolem vaší dovolené. Český středověk je velmi pestrý a je pravdou, že ho nejlépe poznáte během pár dnů strávených u řeky Berounky.

municipal.cz_penzion_uvodni

Pokud máte rádi turistiku v naší přírodě, jste také srdečně zváni. Kromě prohlídky Karlštejna, který je klenotem mezi českými hrady, se nabízí i řada dalších atraktivních lokalit. Zbývá jen jediné, vše si pečlivě naplánovat!

Užijete si také na kole

Můžete jít na procházku, ale nabízí se také cyklistický výlet, ve Středočeském kraji najdete spoustu zajímavých příležitostí. Ubytování v penzionu Karlštejn může sloužit jako dobrý výchozí bod pro všechny podobné výpravy. Díky kontinentální snídani budete mít dost sil i na dlouhé výlety, ať už to bude za historií nebo někam do přírody.

Zvolit si lze z deseti různých pokojů, přičemž základní volba sestává ze dvoulůžkové a čtyřlůžkové varianty. V nabídce je také apartmán, jehož kuchyňka znamená dobré zázemí i pro skupinu přátel, kteří si chtějí sami připravovat večeře. V penzionu je také útulná restaurace, v níž se sází na českou klasiku. A co parkování? Nabízí se vlastně hned vedle, takže žádné starosti!

municipal.cz_penzion_01

Nabídka výletů je hodně pestrá

Kromě Karlštejna, hradu, který kázal stavět sám římský císař Karel IV., je v okolí řeky Berounky ještě řada dalších turistických lákadel. Lom Malá Amerika je jedním z tipů, které vás mohou zaujmout, pokud máte rádi vodu a klidné prostředí. V základní nabídce nechybí ani malebná obec Svatý Jan pod Skalou. Cyklostezek je v okolí víc než dost. Dětem se bude líbit v zooparku, kde potkají i některé vzácné kočkovité šelmy a další zvířata, která jinak žijí na druhém konci světa.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce