Kde letos strávíte svou dovolenou? U mnohých turistů to vyhrávají lázně

Až osmdesát procent Čechů plánuje svoji letošní dovolenou prožít v tuzemsku. Chtějí se tak vyhnout opatření, která jsou nutná ke zvládnutí koronavirové pandemie. Zůstat doma je mnohdy jednodušší. Navíc je v České republice spousta zajímavých míst, kde lze nabrat novou energii. Patří k nim i lázně, o něž zde není nouze. Kam vyrazíte vy?

lázně

Naše lázeňství s dlouhou tradicí

Dá se říct, že naše republika disponuje hustou sítí různých lázeňských středisek. Lázeňství má u nás velmi dlouhou tradici. Do lázní pravidelně jezdí ti, co potřebují ozdravit své unavené tělo, povzbudit na duši a celkově dobře relaxovat. Od toho tu lázně jsou, aby všechno jmenované svým klientům nabízely. Pojďme se společně podívat, kam všude se můžete vypravit. Výhodou lázní je také to, že se obvykle nacházejí ve velmi hezkém prostředí, což má také blahodárný účinek na tělo i psychiku.

Termální lázně Velké Losiny

Do Jeseníků se jezdí za turistikou a zimními sporty. Do jejich předhůří ovšem můžete přijet také relaxovat. Termální lázně Velké Losiny jsou tu pro vás. Mají pro vás připravené léčebné procedury a přístup do vyhřívaných bazénů, v nichž můžete lenošit a odpočívat. A až budete mít chvíli času, rozhodně si nenechte ujít ani zajímavé historické památky – zámek Velké Losiny nebo ruční papírnu.

Lázně Lednice

Do Lednice se jezdí nejen za krásným stejnojmenným zámkem a jeho okolím, ale také se léčit. Lázně Lednice nabízejí bazén s léčivou jodovou mořskou vodou, fyzioterapeutická cvičení a spoustu doprovodných služeb, které pobyt zpříjemňují. Sem se jezdí léčit nejen senioři, ale prakticky každý, do si svému tělu dopřát klid a pohodu.

Lázně Luhačovice

Nedaleko krajského města Zlína najdete schované mezi lesy kouzelné místo – tím jsou lázně Luhačovice. Můžete se zde procházet po kolonádě, popíjet vodu z léčivých pramenů a nechat si tělo hýčkat ozdravnými procedurami.

Největší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz, stačí si jen vybrat lázně a vyrazit.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce