Podzimní dovolená ve střední Evropě

Nechcete kvůli dovolené letět k moři? Nemusíte. Vždyť v našich končinách je spousta atraktivních míst. Nemyslíme Česko, jen pár kilometrů za hranicemi je krajina tak jiná, přesto nám blízká.

girl-3528292_640

Jaké je ubytování na Slovensku?

Samozřejmě myslíme ubytování na Slovensku, protože se jedná o naše sousedy, s nimiž jsme měli kdysi mnoho společného. Celou zemi. Možná si říkáte, že to pak není dovolená, protože jde o obdobnou destinaci. Ale kdepak. Jen si vezměte, že třeba Tatry jsou mnohem monumentálnější hory, je zde i drsnější příroda, teplejší klima, země je blíž k Maďarsku, takže si na skok vyrazíte do vyhlášených lázní jako Bükfürdo, Hevíz a Šárvár. Také ochutnáte tamní gastronomii, jejich skvělé cukrárny. Anebo zde přespíte, mrkněte třeba na hotely v Budapešti. Výhodou dovolené na Slovensku je, že můžete vyrazit za hranice už za pár hodin, a přitom ze sebe sejmete stresy, které máte doma. Nemusíte se ani starat o pasy nebo víza, domluvíte se zde rodným jazykem a budete rozumět.

Hotely v Chorvatsku

Hotely v Chorvatsku jsou Čechům dobře známé. Když jsme zmínili, že na Slovensku nemusíte řešit jazyk, tak v Chorvatsku je to vlastně podobné. Češi jsou zde jako doma, ostatně každoročně sem jezdí na výpomoc i čeští policisté, kteří korigují a pomáhají u nájezdu Čechů do této lokality. Chorvatsko je dostupné i z hlediska financí, jde o zemi na pomezí střední a východní Evropy, na místě budete za pár hodin vlastním autem či autobusem. Nadchnou vás oblázkové pláže jako v Karibiku, okouzlí vás rybářské vesničky, tamní příroda, pochutnáte si i na zdejších dobrotách, které jsou za hubičku. Poloha u Jaderského pobřeží se Čechům zkrátka vryla do srdce. Podívejte se na ubytování na Hotely.cz, kde naleznete svoji dovolenou přesně podle představ a parametrů, které si zvolíte.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce