Dovolená za pár kaček? Víme, kde letos ušetříte

Začalo období dovolených. Zatímco někteří už přesně vědí, kam letos vyrazí trávit svůj volný čas, jiní teprve nad výběrem destinace přemýšlejí. Zvolit raději zahraničí, nebo tuzemsko? A co takhle zůstat letos doma a vychutnat si krásy naší krajiny? Kam všude se můžete podívat?

Ubytování v Teplicích

Českobudějovicko v jižních Čechách láká k návštěvě

Jižní Čechy hrají v turistice prim. Jsou tu nejen rybníky, tudíž možnost koupání či rybolovu, ale také četně historické památky, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Ubytování v Českých Budějovicích nabízí možnost se s tímto krásným městem blíže seznámit a navštívit některou z kulturních akcí, jež se tu pravidelně konají. České Budějovice mohou být i výchozím místem pro výlety do okolí. V blízkosti nich třeba leží krásný zámek Hluboká.

Na Ústecko do lázní Teplice

Kdo má rád lázeňské prostředí, tomu se určitě bude líbit v Teplicích, které leží jen 15 kilometrů od Ústí nad Labem. Ubytování v Teplicích poskytne prostor pro bližší seznámení se s lázněmi i vycházkami po zdejším okolí. Nechybí sakrální stavby ani zámek, lázeňské domy a samozřejmě ani pitné prameny, které léčí kardiovaskulární choroby nebo onemocnění látkové výměny. 

Vysočina a její příroda i historické památky lákají

Pro milovníky přírody je Vysočina ideálním místem pro strávení letní dovolené v tuzemsku. Žďárské vrchy nebo Železné hory je možné prozkoumat pěšky i na kole. Ubytování na Vysočině rozhodně proto stojí za to. Nenechte si ujít kostel na Zelené Hoře, město Telč s jeho historickým jádrem nebo Jihlavu s jejími podzemními chodbami. Kraj Vysočina láká především filmaře, kteří zde natočili řadu známých filmů – například Postřižiny, Všichni dobří rodáci, Anděl Páně 2 i Pyšnou princeznu. Za pozornost stojí i muzeum světových rekordů v Pelhřimově. Na Vysočině se prostě nudit nebudete.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce