Pobyt na zámku, cyklovýlety a jiné aktivity: ideální dovolená

Čas na letní dovolenou se nám pomalu krátí. Ještě stále jste se nerozhodli kam? Máme pro vás tip na zámecký pobyt.

ubytování na zámku

Máte stejně rádi historii jako sport? Chtěli byste spojit obojí během jedné dovolené? Žádný problém. Zámecký hotel Chateau Herálec vám vyjde vstříc.

Cyklotrasy na Vysočině v okolí zámku Chateau Herálec

Co tak si užít konec léta a začátek podzimu na dvou kolech v kouzelném prostředí české Vysočiny? Představte si, že si pobyt na zámku zpestříte zapůjčením kol. Pokud nejste zrovna ve špičkové životní formě, nabídnou vám i ty elektro. V rámci speciálního zámeckého cyklistického balíčku.

Pokud se na závěr letních prázdnin nebo na začátku podzimu rozhodnete navštívit zámek Chateau Herálec, mají tu pro vás připraveno i šest cyklotras, které potěší každého. 3 různé délky a vždy s nějakou zajímavostí pro ty, kteří upřednostňují jízdu po cestách. 3 lesní a polní pro větší dobrodruhy, kde byste se ale neměli ztratit. Vše je naplánované tak, aby jste ani jednou nejeli tou stejnou cestou.

Další možnosti aktivit

Pokud byste měli chuť i na jiné aktivity, na zámku mají pro vás připravené také hůlky na Nordic walking. Na Chateau Herálec máte k dispozici čtyři trasy, schůdné v každém ročním období:

  • Ulrichův mlýn tour – 16,5 km
  • Skorkovský rybník – 16 km
  • Stonetown – 11,3 km
  • Kachlička – 10 km

Kromě toho si můžete vychutnat romantické procházky a lenošení v rozkvetlé zámecké zahradě. V případě hezkého počasí vám na zámeckém nádvoří připraví speciální nedělní grilované snídaně z ohňového Ofyru na zámeckém nádvoří. Nebo si můžete ohňové menu vychutnat tak, že vše si sami opečete na ohni. Ke večernímu zahřátí jistě dobře padne punč nebo svařák.

Jak dát dohromady svou tělesnou schránku po náročném aktivním dni?

A co vás bude čekat na vašich cyklovýletech? Například klášter na Želivě, zámek na Lipnici, anebo hrad Ledeč nad Sázavou. No a když si takto dáte přes den do těla, určitě večer oceníte wellness péči. V rámci ubytování na zámku na vás čeká i Spa by L’Occitane. Jde o jedinečné místo dokonalého relaxu a odpočinku dle vzoru 5-hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes v Provence. Užít si zde můžete privátní plavecký bazén, finskou saunu bylinnou či infrasaunu, pročišťující parní lázeň, silencárium, vířivou vanu v soukromí zámecké věže a speciální L’OCCITANE procedury.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce