Navštivte poklady Čech

penziony v Hradci Králové

Stále zvažujete, kam se vydat na výlet či dovolenou třeba i s dětmi? Nevíte, kde se ubytovat v rámci rozumných financí a co všechno stihnout za jeden víkend? Máme pro vás tip na výlet do Dvora Králové nad Labem nebo Hradce Králové. Města, jež jsou často zaměňována pro podobný název mají své dominanty a rozhodnete-li se pro výlet směrem na sever Čech, nesmíte si je nechat ujít.

Dvůr Králové plný zvířat

Cíl na mapě v podobě historického města Dvůr Králové, spojte neodmyslitelně s návštěvou zdejší zoologické zahrady a dobrodružného safari. Po exotickém okruhu, kde uvidíte zvířata z celého světa, si zasloužíte odpočinek. Při pěkném počasí skočte na chvíli na Tyršovo koupaliště, kde kromě dvou velkých bazénů nechybí též brouzdaliště pro prcky. A než se vydáte do zdejších hospůdek a restaurací s vynikající kuchyní českého i mezinárodního formátu, udělejte si romantický výlet historickým okruhem skrze náměstí. Za necelé dva kilometry chůze projdete sedm významných památek celého města. Ve městě není problém sehnat cenově dostupné ubytování. Velmi populární jsou penziony ve Dvoře Králové nad Labem s rozmanitě řešenými pokoji pro cestující dvojice i celé rodiny.

Hradec Králové, krajská metropole ležící sto kilometrů od Prahy, má silný historický základ. Penziony v Hradci Králové jsou zpravidla situovány v dobré dostupnosti k nejznámějším památkám či leží přímo uprostřed města. Hradec je často označován též za univerzitní město, najdete zde ale třeba Galerii moderního umění, vědeckou knihovnu nebo muzeum a budete-li sledovat kalendář akcí, tak také spoustu soutěží, festivalů a přehlídek.

Romantický zámek s rybníkem

Tip na perfektní výlet plný poznání nabízí též obec Loučné nad Desnou. Slibuje vyžití během celého roku, v létě si nesmíte nechat ujít zdejší zámek s rozsáhlým zámeckým parkem a rybníkem, v zimě  zase lyžařské příležitosti. Každoročně sem zavítají tisíce turistů kvůli  největšímu technickému divu České republiky, přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně, kam je nutno rezervovat místo dopředu. Ani tady není složité sehnat slušné ubytování. Penziony v Loučné nad Desnou jsou cenově dostupné a uvidíte, že si budete chtít pobyt prodloužit už kvůli tomu, abyste viděli slavnou hrobku rodiny Kleinů.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce