Výlety v okolí Prahy – úchvatná místa i zachovalé památky

Přemýšlíte, kam odjet z města za přírodou, kulturním dědictvím či impozantními výhledy do krajiny? Máme pro vás hned několik tipů, kam můžete vyrazit také s dětmi, popřípadě si užít romantické procházky ve dvou. Okolí Prahy je poseto krásnými místy a příležitostmi k aktivnímu odpočinku i času strávenému s rodinou a přáteli. Výlety v okolí Prahy vás zavedou na nejkrásnější výhledy, nabídnou pohled na skvostnou architekturu zachovalých pamětihodností a samozřejmě též přírodní památky.

Pěšky okolo Prahy

Jen si představte, jak krásné bude opustit ruch velkoměsta a na chvíli se zastavit pohledem na nejhezčí jezera. V blízkosti Prahy naleznete hned několik vodních ploch, jež stojí za zmínku. Tou první jsou Lomy Amerika, jimž místní říkají též český Grand Canyon. Nachází se v obci Mořina. Natáčely se tady významné filmy, třeba scény z Limonádový Joe nebo Akumulátor. Učaruje vám průzračně čistá voda. Pohled z okolních skal do údolí se stane nezapomenutelným zážitkem. Navíc můžete spojit výlet k lomu s návštěvou Karlštejna.

Na webových stránkách www.webrangers.cz naleznete celou řadu tipů pro rodinné výlety, zábavná odpoledne i cestovatelské zážitky. Přitom nemusíte jezdit nijak daleko. Kousek od hlavního města naší krásné země se rozprostírá celá řada významných míst. Může to být třeba Prokopské údolí či romantická Vyhlídka Máj pyšnící se jedním z nejkrásnějších výhledů na Vltavu. U obce Teletín najdete celoročně přístupnou vyhlídku slibující fascinující pohledy do přírody i originální fotografie.

Hurá do přírody

Tipy na výlety ocení zejména rodiny s malými dětmi, protože cestování po krásných místech jsou jistým dobrodružstvím i učením se o přírodě a historii země. Další atraktivní tipy naleznete na stránkách kudyznudy.cz, kde jsou tipy pro výlety s kočárky, sportovní aktivity i nejnovější zajímavosti ze všech koutů Česka.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce