Do Lokte nejen za krásným středověkým hradem

Je docela smutné, že v dnešní době jezdíme do Chorvatska, létáme do Turecka a přitom pořádně neznáme ani vlastní zemi. Letos to možná bude jinak. Kvůli všem problémům s uprchlíky a hrozícímu viru Zika bude bezpečnější zvolit dovolenou v Česku. Není třeba se bát, rozhodně je kam se vydat. Zajímavých míst máme víc než dost. Dnes se podíváme do západních Čech.

Nedaleko Karlových Varů na úpatí Slavkovského lesa se nachází město Loket. Častý cíl turistů je to hlavně díky místnímu nádhernému hradu obklopenému řekou Ohří. Milovníci architektury a krásných staveb si však přijdou na své také v centru města, které je prohlášeno za památkovou rezervaci. Loket a okolí se dá projet na kolech (táhne se tu cyklostezka Ohře o délce asi 10 km) nebo po vodě (nedaleko je vodácký kemp u řeky Ohře).

Hrad pro milovníky tajemna

Největším lákadlem je bezpochyby gotický hrad Loket. Tento krásný český hrad byl nazýván „klíčem ku Království českému“, ve středověku se věřilo, že kdo ho dobude, dobyl celé Česko. Ze tří stran kolem něj teče Ohře, vysoká hradní věž slouží jako rozhledna a na své si tu přijdou především milovníci záhad a legend. K hradu se váže legenda o Pánovi skal a také jedna o zakletém meteoritu, který tu leží už od 15. století a zajímal třeba básníka J. W. Goetha. Kromě toho tu mají skvělou expozici mučicích nástrojů, které jsou předváděny na figurínách v životních velikostech. Návštěvníkům často leze mráz po zádech.

Lázně pro dovolenkovou pohodu

Západní Čechy jsou obecně dobrou lokalitou pro výlet za poznáním. Z Lokte se dá pohodlně dojet do několika lázeňských měst. Památek, kolonád, muzeí a dalších atrakcí je dost v Karlových Varech, Františkových Lázních, Mariánských Lázních nebo Lázních Kynžvart. Všude panuje klid a lázeňská pohoda, což je pro dovolenou skvělá atmosféra.

Ubytování pro Jamese Bonda

Program bychom měli, zbývá dořešit poslední detail – ubytování. Přímo v historickém centru Lokte na cestě na hrad leží turisty oblíbený Pension Ulrika. Spát přímo pod hradem je docela romantické, prostředí se líbilo také filmovému štábu Jamese Bonda – Casino Royale. Z oken pensionu bylo pořízeno několik exkluzivních snímků. Navíc tu mají perfektní bohaté snídaně! Jídlo je na dovolené taky důležité.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce