Za zimní dovolenou do Maďarska do termálních lázní

Maďarsko leží poměrně blízko od České republiky, takže je pro mnohé dostupné vlastním automobilem. To je jedna z velkých výhod, které tato země nabízí. Vedle toho jsou zde především termální lázně, kterých zde najdete hned několik. I v zimním čase zde zažijete příjemný relax a osvěžení na těle i na duši. Což je jeden z důvodů, proč se do Maďarska vydat právě v zimě.

Balaton

I hlavní město patří mezi lázeňská místa

Termální a léčivé vody patří mezi bohatství Maďarska. Statutem lázeňského města se může pyšnit dokonce i hlavní město. Hotely v Budapešti nabízejí spoustu zábavy pro seniory, rodiny s dětmi, páry i jednotlivce, kteří potřebují osvěžit a přijít na jiné myšlenky. Ve volném čase je pak možné se věnovat procházkám po městě a objevování jeho krás. Hlavní město je centrem kultury, koncertů a umění. Město má také velký počet parků a lesů. Určitě si zde nenechte ujít Markétin ostrov, který je jedním velkým volně přístupným parkem.

K Balatonu i v zimě

Maďarsko ale není jen Budapešť. Jeho dalším velkým lákadlem je jezero Balaton. Ano, sice v zimě zamrzá, ale díky tomu nabízí zajímavé zimní adrenalinové atrakce. Mezi ně patří především bruslení, kterému je možné se věnovat třeba ve městě Keszthely, kde jsou dokonce pořádány kurzy bruslení pro veřejnost. Hotely u Balatonu jsou pro vás k dispozici a rádi vás přivítají. Ochutnáte typické maďarské jídlo, třeba si dáte i pálivou čabajku nebo výborný guláš. Po odpoledni stráveném na čerstvém povětří na zamrzlém Balatonu přijde určitě vhod.

Ubytování v Maďarsku

Maďarsko je v zimě pochopitelně jiné než v hlavní letní sezónu. Ulice měst se oblékají do třpytivých světel, vzduchem voní pečené kaštany a svařené víno. Zimní čas nabízí pohodu a klid, turistická letoviska nejsou přeplněná lidmi. Ubytování v Maďarsku je tedy jednou z možností, jak strávit svou zimní dovolenou daleko od hlučícího davu. Stačí si zvolit jen tu správnou destinaci. Vybírejte hotely a ubytování na Hotely.cz.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce