Co takhle letos zkusit dovolenou ve Střední Evropě?

Spoustu krás najdete na Slovensku, v Polsku, Německu, Chorvatsku, Rumunsku i Maďarsku.

baltic-sea

Byli jste třeba v polském Gdaňsku? Pokud jste milovníky historie, měli byste tam rychle zamířit. Budete u vytržení. Jedná se totiž o jedno z nejkrásnějších měst Evropy. Stačí zavítat do centra Starého města a pochopíte proč. Kolem náměstí Dlugi Targ najdete spoustu překrásných památek, ať již se jedná o radnici, z níž je krásný výhled na celé město, nebo slavnou Neptunovou fontánu, která je pro Poláky jako pro Italy fontána de Trevi. A v tamním Artušově muzeu zase najdete nejvyšší kachlová kamna na světě.

Historická Vratislav

Dalším krásným polským městem je Vratislav. Nabízí totiž úplně všechno: historické památky, kulturní vyžití, skvělé restaurace, přírodu i jedinečné kouzlo. Centrem historického jádra města je slavný Rynek. Ten sice během druhé světové války dostal pořádně na frak, ale většinu domů pocházejících z 18. století se podařilo zrekonstruovat. Spolu s nimi ale ve Vratislavi můžete obdivovat i pozdně gotickou Starou radnici a kostel svaté Alžběty. Pokud vyšlápnete na 91 metrů vysokou věž, nejenže si dáte pořádně do těla a prospějete svému zdraví, ale také se vám naskytne výhled, na jaký hned tak nezapomenete.

Jako ve starověkém Římě

Za návštěvu zajisté stojí i německý Kolín nad Rýnem s dominantou v podobě nepřehlédnutelné katedrály ze 13. století a ikonického železničního mostu. Toto město vás ale okouzlí také kouzelnými románskými kostely a spoustou muzeí, galerií a lázní. Při návštěvě lázní Claudius plných bazénů, saun a vířivek si budete připadat jako ve starověkém Římě.

Ubytování si zarezervujte na Hotely.cz

Jak vidíte, Střední Evropa rozhodně má co nabídnout. A od nás to do ostatních středoevropských zemích je coby kamenem dohodil. Dojdete do nich autem, vlakem i autobusem. A ubytování si snadno zajistíte třeba na serveru Hotely.cz zprostředkovávajícím ubytování v Polsku, Německu, Chorvatsku, Slovensku, Rumunsku, Maďarsku a samozřejmě i Česku. K dispozici tu jsou hotely v Krakově, Gdaňsku i zmíněné Vratislavi. Stejně jako hotely v Krkonoších, na Šumavě nebo ve Vysokých Tatrách. Pokud plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce