Dovolená na Kypru – snový týden s koupáním

Právě nyní máte nejvyšší čas rozhodnout se, kam letos vyrazíte na dovolenou za sluncem. Jestliže hledáte destinaci, kde jsou vzrostlé olivové háje, teplé středomořské podnebí, výtečná kuchyně a historické památky, bude Kypr tou správnou volbou. Kypr je třetím největším ostrovem ve Středomoří a dělí se na Kyperskou republiku na jihu a Severní Kypr s oficiálním označením Severokyperská turecká republika. Hlavním městem je Nykósia. Ostrov Kypr nabízí celou škálu zábavy, výletů a samozřejmě nádherných pláží a azurové moře, jež zůstávají největšími lákadly.

cyprus

Kypr v bodech

Dovolená Kypr bude rozhodně patřit mezi ty nejlepší, které kdy zažijete. Na své si tady totiž přijdou rodiny s malými dětmi, pro něž jsou letoviska plná hotelů se zázemím pro děti v podobě aquaparků, brouzdališť a skluzavek a stejně tak samostatně cestující páry, kteří chtějí prozkoumat zdejší historii a přírodu. Pro koho je dovolená spíše aktivním zážitkem, pak si může naplánovat cestu k nejvyššímu bodu ostrova, hoře Olympos. Ta se tyčí do výšky 1952 metrů nad mořem a skýtá úchvatné výhledy na celý ostrov. Kdo chce naopak více odpočívat, bude nadšený z upravených pláží s kompletním servisem pro zákazníky i odlehlé pláže s romantickými zátokami. Věděli jste, že na jedné z těchto pláží se podle legendy zrodila bohyně krásy Afrodita?

Co vidět?

Co rozhodně na Kypru musíte ochutnat, je místní víno. Zdejší vinařství dokázalo odolat více než tři sta leté nadvládě Turků, i když muslimové víno nepijí. Vyzkoušet musíte též pravou moussaku. Za národní jídlo je považován pokrm ofto kleftiko, což je pečené skopové maso s bramborem. Ostrov je rovněž plný památek z různých slohů. Mísí se zde asijské, evropské a africké vlivy. Jestliže si chcete udělat příjemnou procházku, vyrazte do nejstaršího města na ostrově, do Larnaky a nezapomeňte se vyfotit u kostela Agios Lazaros z 10. století. Letošní Kypr dovolená bude rozhodně stát za to!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce