Tipy na alpská střediska ve Francii

Skvělé podmínky pro lyžování tradičně nabízí oblast Alp. Vydejte se s námi do Francie, kde si zimních radovánek na perfektně upravených sjezdovkách můžete užívat od prosince do dubna. Lyžování ve Francii představuje nádherné prostředí, velké možnosti ubytování a zasněžené svahy Alp, které na vás čekají, pokud se vydáte do některé z destinací, jež vám nyní představíme.

Val Thorens a Les Menuires

Unikátní alpské středisko Val Thorens je nejvýše položené v Evropě a najdete zde sjezdovky vhodné pro začátečníky i pokročilé sjezdaře či snowboardisty. Využívat můžete 140 km sjezdových tratí na celkem 67 sjezdovkách, ke kterým vás zaveze 31 vleků a lanovek. Středisko je oblíbené také díky každoročně konaným kulturním akcím.

160 km sjezdovek a 28 km tratí pro běžkaře vám nabídne alpské středisko Les Menuires. Kromě toho je tu k mání sáňkařská dráha a snowtubingová dráha pro děti. A kdybyste chtěli změnu, můžete navštívit místní aquacentrum nebo sportovní komplex s posilovnou.

Rozsáhlé středisko Tignes

V Savojských Alpách se nachází populární středisko Tignes. 150 km sjezdovek se 47 lanovkami a vleky zaručí skvělé propojení všech 5 částí tohoto ohromného střediska. Vydat se můžete také na ledovec Grande Motte, ke kterému vede speciální tunelová lanovka.

Les 2 Alpes: ráj sjezdařů, běžkařů i freeridistů

60 km východně od Grenoblu se nachází středisko Les 2 Alpes, jehož dominantou je od prosince do května zasněžený vrchol Pic de la Meije (3 568 m. n. m.). Ohromí vás 225 km sjezdovek a 51 lanovek. Pro běžkaře se zde každoročně upravuje 25 kilometrů tratí. Středisko je rájem také pro freeridisty a snowboardisty, kteří mohou zdolat volný terén v oblasti La Grave nebo si užít adrenalin ve freestylové zóně SLIDE.

Lyžování Francie, to je spousta luxusních míst, kde si zimu skutečně vychutnáte!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce