Plánujete letní dovolenou? Co třeba vyrazit do Chorvatska

Ke oblíbeným zahraničním přímořským destinacím patří dlouhodobě Chorvatsko. Tato jihoevropská země je pro Čechy z tuzemska poměrně snadno dostupná i vlastní dopravou. Je to výhoda pro toho, kdo rád jezdí dálkové trasy. Kde se v Chorvatsku ubytovat?

ubytování Chorvatsko

Do hotelu či apartmánu

Určitě stojí za to procestovat Chorvatsko křížem krážem. Je to země, která nabízí hezkou přírodu, možnost koupání, turistiky i prohlídku zdejších pamětihodností. Spousta památek pochází z římské doby. Než se sem vydáte, je třeba si zajistit ubytování. Chorvatsko nabízí možnost se ubytovat v hotelích, soukromí, kempech i apartmánech. Vybírat si tak lze podle svých požadavků. Někdo nerad vaří a rád se nechává opečovávat. Pro něho je vhodný zejména hotel, jiní si raději vaří sami, takže jsou pro nejlepší plně vybavené apartmány. Chorvatsko je také zemí, kde dobře vaří. Vyhlášené jsou hlavně zmrzliny, pečené ryby nebo zdejší víno. Určitě stojí za to, abyste je ochutnali. 

Plitvická jezera

Zahrála si ve filmech o Vinnetouovi. Plitvická jezera jsou souborem 16 krasových sladkovodních jezer ve stejnojmenném národním parku. Najdete je v Licko-senjské župě na horním toku řeky Korana. Podél jezer vede turistická trasa dlouhá 18 kilometrů, díky níž si lze vše dobře prohlédnout. Jezera jsou díky své unikátnosti zapsána na seznam UNESCO. 

Kam na letní dovolenou v České republice?

Nemáte-li v plánu vyjet na letní dovolenou za hranice, můžete si vybrat hotely a ubytování na Hotely.cz. Tuzemské destinace jsou připraveny na to, aby vám poskytly to nejlepší ze svých služeb. Můžete vybírat místa na horách i v lázních podle toho, čemu dáváte přednost. Ubytování Lednice je zajímavé i proto, že přímo v obci se nachází jeden z nejhezčích moravských zámků včetně rozsáhlého parku.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce