Němčina a její návrat na výsluní

němčina

I když to neradi slyšíme, léto jednou skončí a s tím i období klidu a prázdnin. Co nás čeká po prázdninách? Září a s ním i nový školní rok. A to nejen na školách základních, středních a vysokých, ale i jazykových. Mnohé jazykové školy od nového školního roku otevírají velkou spoustu jazykových kurzů.

Využijte i vy jejich nabídky a přihlaste se do některého z kurzů. V dnešní době není problém narazit na opravdu exotické jazyky jako je japonština nebo arabština. Avšak jeden jazyk v posledních letech zažívá návrat na výsluní – němčina. Čtěte dále a my vám řekneme, proč má cenu se v dnešní době učit německy.

Pracovní uplatnění

Jazykové školy registrují v posledních letech zvýšení poptávky po kurzech němčiny. Souvisí to s nízkou nezaměstnaností a pracovními nabídkami, které vyžadují německy mluvící zaměstnance. Je to dáno také blízkostí Česka k Německu a Rakousku a propojení našich trhů.

Pracovní nabídka, která vypadá vám jako ušitá na míru, by vám mohla uniknout jen kvůli tomu, že nevládnete němčinou. Nebyla by to škoda? Právě proto se vyplatí navštěvovat kurz němčiny, díky kterému můžete zvýšit svou hodnotu na trhu práce. 

Dorozumívací jazyk v Evropě

Hned po angličtině je němčina nejvíce poptávaným a nečastějším jazykem v Evropě. Hodí se vám samozřejmě v Německu, ale také v Rakousku, Belgii nebo Švýcarsku. Ani v přímořských letoviscích není na škodu umět a rozumět německy. Podle nedávných statistik mluví německy na světě přibližně 190 miliónu lidí.

kurz němčiny

Navíc geografická poloha České republiky umožňuje studentům němčiny blízký autentický kontakt s jazykem. Učíte se ve svém jazykovém kurzu němčiny, jak si objednat jídlo, nebo zavolat taxi? Není nic jednoduššího než si to zkusit v praxi. Zajet na otočku do Vídně nebo Drážďan není v dnešní době takový problém. To takový student japonštiny říct nemůže co?

Intenzivní rok němčiny?

Pokud to myslíte s němčinou opravdu vážně, je třeba se do toho pustit zodpovědně a hlavně vytrvat. Počáteční nadšení opadá po prvních dvou lekcích. Pokud se chcete posunout v němčině rychle a efektivně, zvažte pomaturitní studium.

Není v žádném případě pouze pro čerstvé maturanty, přihlásit se může každý. Čtyři hodiny denně umožňují i plný úvazek v práci. Skupinová forma vás může motivovat více než individuální forma a umožní vám interakci s ostatními studenty.

pomaturitní studium

Oddalte stárnutí studiem jazyka

Na závěr tu pro vás máme takový bonus. Učit se jazyky nemusíte jen kvůli tomu, že chcete povýšit nebo odcestovat. Vědci tvrdí, že studium jazyka zlepšuje logické myšlení a je dobrou prevencí před Alzheimerovou chorobou a demencí. Učit se jazyk teda nemá žádná negativa, no ne?

Doufáme, že po přečtení tohoto článku už je vám jasné, že přihlásit se do kurzu němčiny nemůže být špatnou volbou. Podívejte se na nabídku Jazykové školy PELICAN a vyberte si kurz němčiny podle své úrovně. Ale rychle, míst ubývá!

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce