Lákavá dovolená v Bulharsku: Zajistěte si zájezd včas

Vánoční svátky pomalu končí a před vámi je celý další rok. Na jeho vyplnění máte dostatek času, který je však třeba vhodně naplánovat. Nejen prací je člověk živ, k životu patří i správně strávená dovolená. Co takhle si letos vybrat nějakou hezkou destinace u Černého moře v Bulharsku? 

bulharsko dovolena

Proč je Bulharsko oblíbené?

Možná i proto, že kromě všudypřítomných kapsářů nehrozí v této zemi turistům žádné jiné nebezpečí tak jako třeba v Egyptě. Cestovat můžete do Bulharska pouze na platný občanský průkaz, protože je členem Evropské unie. Odpadají starosti s vyřizování víz. A pochopitelně, turisty nejvíce lákají písčité pláže a voda Černého moře. Kromě něho však Bulharsko nabízí zvědavým cestovatelům svoji zajímavou kulturu, historická místa i krajinu.

Atraktivní historická místa i krajina

Bulharsko v sobě snoubí vliv mnoha kultur, které ho během jeho vývoje ovlivňovaly. Můžete tu tedy najít římské lázně i řecké chrámy stejně jako byzantské hrobky nebo pevnosti. Kdo má raději pohyb v přírodě, tomu tato balkánská země nabízí návštěvu některé ze sedmi stovek jeskyň. Mezi nejoblíbenější destinace v Bulharsku patří ty u Slunečného pobřeží, Zlatých písků nebo Primorsko. Zde se bez obav domluvíte anglicky, německy i rusky, někde dokonce i česky. Dovolená v Bulharsku může být velmi příjemně stráveným volným časem. 

Komfortní hotely i výborná balkánská kuchyně

Bulharsko dovolená jsou nerozlučná dvojka už desítky let. Bývalo oblíbenou přímořskou destinací za dob socialismu, když jiné země mimo východní blok byly zapovězené. A v současné době se čeští turisté opět do Bulharska rádi vrací. Tamní prostředí dovede nabídnout dostatek podnětů k aktivnímu i pasivnímu odpočinku a načerpání sil. Bulharsko nabízí komfortní hotely i výbornou balkánskou kuchyni – čeká tu na vás chutné bílé i červené víno i pivo.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce