Dovolená v Polsku – levná a plná zážitků

Polsko je stále populárnější destinací pro dovolenou v létě, prodloužený podzimní víkend s wellness i zimní radovánky s rodinou. Oblíbená polská města mají skutečně co nabídnout. Tady si výborně pochutnáte, objevíte nejmodernější bazénové komplexy i vždy upravené sjezdovky a běžecké trasy a v neposlední řadě na vás čekají též kulturní a sportovní zážitky. Kam zavítat a co si nenechat ujít?

Luxusní destinace pro náročné

Ubytování v Polsku nabízí řadu možností v mnoha regionech. Populární se jeví například Zakopané, vyhlášená oblast s téměř povinnými místy, kam se podívat. V první řadě musíte probádat horu Gubalówku a stejně tak hlavní bulvár Krupówki, kde jsou v obou směrech restaurace, hospůdky a bary. V Zakopaném najdete zubačku i lanovku s překrásnými výhledy do okolí. Pokud sem vyrazíte v zimě, vyplatí se zajít na tržiště Gubałowka, kde probíhají sváteční trhy, grilují se typické polské speciality a vaří se vyhlášené polévky. Hotely v Zakopaném jsou umístěny v samotném centru města i po okraji, což ocení zejména milovníci klidu a vlastní pohody. Často si kromě jednoho pokoje můžete pronajmout celou vilu či prázdninový dům s vlastním wellness a bazénem.

Ubytování v Polsku

Wellness, procházky, turistika i lyže

Oblast Polských Tater zahrnuje i další vyhlášená města. Milovníci turistiky nadchne například Kościelisko, kde se nachází jedna z nejkrásnějších jeskyní. Samotná Kościeliska dolina je označena zelenou turistickou trasou, která vás provede okolo průzračně čistého potůčku až k sedm kilometrů vzdálenému Zakopanému. Trasa je dostupná i s kočárkem a pokud si chcete užít trochu polské zábavy, pak vás po části může svézt drožka nebo sáně, podle ročního období. Vybrat si můžete i další hotely v Polských Tatrách. Máte další tipy na dovolenou v Polsku? Balíte už kufry? Pokud už plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz, kde najdete celou škálu ubytovacích zařízení a stejně tak autentické fotografie včetně detailního popisu. Využijte těch nejlepších nabídek a připravte se na podzimní výlet, dovolenou v zimě, popřípadě si už nyní rezervujte ubytování na příští sezónu.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce