Výlety Liberecký kraj

Liberecký kraj se může pochlubit mnoha památkami i přírodními úkazy, které jsou typické vlastně pro celou Českou republiku.V každém regionu se najde něco, v Libereckém kraji se však nachází Český ráj, který každoročně láká tisíce turistů nejen z České republiky, ale dokonce i ze zahraničí. Co taky může být lepšího, než je aktivní dovolená v překrásné přírodě, která vás rozhodně jen tak nepustí?

Pokud se tady i vy vydáváte na dovolenou do Libereckého kraje, rozhodně nesmíte při putování po přírodních krásách vynechat Divoký kaňon s vodopády, zříceniny různých historických hradů nebo dokonce Bozkovské dolomitové jeskyně, které vás na první pohled úplně okouzlí. Bozkovské dolomitové jeskyně jsou jediným přírodním úkazem u nás, který je tvořen vápnitým dolomitem, zároveň se jedná o největší jeskynní úkaz široko daleko. V současné době je možné projít celých 350 metrů vybudovaných chodeb, celkem se ale zde nachází více jak 1 000 metrů chodeb, které buď nejsou doposud prozkoumány anebo nejsou některé veřejnosti přístupné. V jeskyni je k vidění i Labutí jezero, které je označováno jako největší podzemní jezero u nás. Návštěva Bozkovských jeskyní je skvělým zážitkem a to nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti, které budou krásou podzemí bezpochyby uchváceny.

Během návštěvy není dobré zapomínat ani na již zmíněný Divoký kaňon, který skrývá mnohé vodní vodopády a představuje velmi příjemnou procházku po turistické stezce, která je člověkem zcela nezasažena. Výlety po Libereckém kraji jsou ideální i pro děti. Terén je sice místy náročný, ale putování po památkách i přírodních úkazech je v tomto případě velmi zábavné a naučné. A pokud byste snad s dětmi zatoužili po koupání, přímo v Liberci se nachází obrovský moderní aquapark, kde na děti i na dospělé čeká řada zábavných vodních atrakcí.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce