Výlety Plzeňský kraj

Jihozápad České republiky představuje Plzeňský kraj, který tvoří nejdelší hranici s Bavorskem a představuje velmi dobré spojení na východ a západ Evropy. Do Plzeňského kraje navíc zasahuje chráněné území Národního parku Šumava, Český let a Blatný vrch, jehož část se nachází i v Bavorsku. V Plzeňském kraji se nachází dvě velké vodní nádrže a s vodstvem jako takovým jsou právě spojeny i naše tipy na výlety po kraji, který představuje putování po českých jezerech.

Rozhodně se nejedná o jen tak nějaká jezera, například ledovcové Černé jezero je největším jezerem v celé České republice a nachází se jen nedaleko Železné Rudy, kousek od státních hranic.

Proč nese jezero název právě Černé? Důvodem je fakt, že je ze všech stran obklopeno hustými lesy, které tvoří odraz na hladině vody a jezero tak vypadá, jakoby v něm stála černá voda. Nedaleko Černého jezera se navíc nachází i Čertovo jezero, které už je pevnou součástí národní přírodní rezervace na Šumavě. Černé a Čertovo jezero spolu velmi široce souvisí, protože obě dvě vodní plochy jsou odděleny jen horou, zvanou Jezerní hora, která sahá až k již zmínění státní hranici. V obou dvou případech se jedná o jezera typicky ledovcové původu, čímž se řadí mezi naprosto ojedinělé přírodní úkazy u nás, které zde nemají obdoby. Pokud toužíte po skvělé procházce, na jejímž konci se budete moct vykoupat a hodit si pár temp ve vyhlášených jezerech, musíme vás upozornit, že se vám dostane pouze té skvělé procházky.

Koupání v jezerech je totiž přísně zakázáno a co se týče rezervace, turisté se mohou pohybovat pouze po předem vyznačených trasách, které jsou určeny veřejnosti. Tak jako tak, bez koupání, se jedná o skvělou procházku, která bude rozhodně bavit jak děti, tak i dospělé.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce