Prozkoumejte střední Moravu a Jeseníky křížem krážem

Jeseníky jsou protkané mnoha pěšími a cyklistickými trasami, přičemž lákají především na horskou turistiku a sportovní aktivity. Morava je posetá půvabnými hrady, romantickými zámky a dalšími historickými památkami. V Olomouci si odpočinete ve věhlasných lázních, prozkoumáte tamní jeskyně a ochutnáte olomoucké tvarůžky.

ubytování v Olomouckém kraji

Olomouc je město, které vás uchvátí

V první řadě si zajistěte ubytování v Olomouckém kraji, protože střední Morava a Jeseníky si zaslouží několikadenní pozornost. Samotným centrem celého regionu je jednoznačně Olomouc, která po Praze představuje druhou největší městskou památkovou rezervaci v České republice. Za zmínku stojí paláce, chrámy, ale třeba i kašny. Dominantou Horního náměstí je renesanční radnice s orlojem a neunikne vám ani barokní sloup Nejsvětější Trojice.

V neposlední řadě zavítejte do Muzea moderního umění a Arcidiecézního muzea, pokochejte se krásami arcibiskupského paláce a neopomeňte ani poutní areál na Svatém Kopečku. Dovolená v Olomouckém kraji rozhodně stojí zato.

Cestovatelské zastávky po střední Moravě

I když si objednáte ubytování v Olomouci, neznamená to, že musíte zůstávat pouze v tomto městě. Vyrazte i do okolí na výlety. Prvně zastavte v zoologické zahradě a užijte si zábavu v Aquaparku Olomouc. Poté se přeneste do pohádky za princeznou Jasněnkou na hrad Bouzov.

Pokud vás lákají spíše hory, pak je pro vás jako stvořený areál Kouty, kde je ubytování možné například v S4 Resort Kouty. Vyjeďte i na kolech k přečerpávající vodní elektrárně Dlouhé Stráně.

Lákavé jsou i jeskyně Na Pomezí a ruční papírna ve Velkých Losinách. Vypravte se ještě na Špičák. O zábavu nebude nouze. Přijdou si na své jak sportovní nadšenci, tak i milovníci historie. Výletů v tomto regionu je opravdu mnoho a pohodlné ubytování si najdete na Hotel.cz.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce