Máchovo jezero: příjemná dovolená v Čechách

Přemýšlíte, kam vyrazit letos na dovolenou? Nechce se vám opouštět hranice naší krásné republiky a toužíte po vodě? Zatímco po revoluci většina Čechů mířila na prázdniny za mořem, které pro nás bylo do té doby téměř nepřístupné, časy se již zase změnily. Uvědomili jsme si, že Česká republika toho může také hodně nabídnout, a to za zlomek ceny, než v jiných evropských zemích.

Pokud máte rádi českou přírodu spojenou s koupáním a spaním v přírodě, může být vaší letošní destinací Máchovo jezero. Největší rybník v Libereckém kraji vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne příjemné ubytování v dřevěných chatkách s výhledem na vodní hladinu nebo s krátkou vzdáleností od vody.

Máchovo jezero má plochu o rozloze 2,84 km², čímž se řadí na 8. místo co do velikosti v České republice. Jedním z oblíbených míst na břehu rybníka jsou Staré Splavy. Až budete hledat Máchovo jezero ubytování, poohlédněte se po chatové osadě Elite, která se nachází právě tady.

Co vše chatová osada Elite nabízí?

Letní pohodu si můžete užívat v jedné ze 48 dřevěných chatek, které disponují vlastní ledničkou. Máte rádi opékání buřtů? Romantiku spojenou s touto naší tradiční letní pochoutkou si nejlépe vychutnáte u místního ohniště. Je dost pravděpodobné, že se vám na dovolené nebude chtít vařit. Nemusíte! V areálu najdete jídelnu s barem, který nabízí plnou penzi nebo polopenzi.

Máte-li děti, rozhodně se tu s vámi nebudou nudit. Kromě toho, že si spoustu legrace užijí na pláži i ve vodě, najdou v chatové osadě Elite dětské hřiště s prolézačkami, trampolínou i pískovištěm. Společně se s nimi můžete vydat na průzkum rybníka na šlapadlech nebo na loďce.

Zajímavé výlety do okolí

Máchovo jezero chatky se nachází v malebné oblasti, kterou proslavil Karel Hynek Mácha. Můžete se vydat na výlet k jeho sousoší nebo navštívit nedalekou zříceninu hradu Bezděz. Krásnou oblast představuje také Kokořínsko, kde hrad Kokořín dominuje nádherným pískovcovým skalám okolo.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce