Kam letos na dovolenou? Přece do jižních Čech

Ještě celý srpen máte na to, abyste si vybrali svou dovolenou společně se svými dětmi. Užívat si volna ovšem lze i v září, máte-li rádi podzimní krajinu, jež se barví do typických odstínů žluté. Vypravit se můžete do zahraničí, ale v tuzemsku je také pěkně. Třeba v jižních Čechách si můžete užívat cykloturistiku i pěší turistiku, rybníky lákají na chytání ryb i koupání. Teploty meteorologové letos slibují nadprůměrné, takže pro vodní radovánky více než příznivé.

penziony v jižních Čechách

Proč právě do jižních Čech

Kde by byly jižní Čechy, kdyby v nich Štěpánek Netolický nevybudoval Zlatou stoku, tedy vodní kanál v Třeboňské pánvi, který napájí zdejší rybniční soustavu. Právě rybníky jsou největším lákadlem. Lze u nich lenošit a chytat ryby nebo bronz. Oblast v okolí města Třeboně je protkána cyklistickými stezkami, které je možné projíždět na kole. Kromě kempů jsou tu i penziony v jižních Čechách, v nichž je možné se ubytovat a strávit příjemné chvíle v krásné přírodě.

Do okresu Jindřichův Hradec za památkami

Na Jindřichohradecku na vás čeká spousta zajímavých míst. Samotné okresní město nabízí třetí největší zámecký komplex v České republice. Zdejší hrad a zámek je častým cílem turistů. Z Jindřichova Hradce vede úzkokolejná železnice až do Nové Bystřice, která patří k místním atrakcím. Bylo by škoda z města hned odcházet, protože se může stát výchozím bodem po zajímavých místech v okolí. Penzion Jindřichův Hradec najdete určitě bez problémů. Nebo byste si raději pro ubytování vybrali penzion Slavonice? Toto město je známé jedinečně zachovalým renesančním jádrem.

Kde najít vhodné ubytování?

Pro hledání ubytovacího místa v tuzemsku je možné využít i internet. Není problém navštívit internetové stránky vyhledávače ubytování. Vybírejte třeba penziony na Penzion.cz. Najdete tu nabídku podle regionů i měst.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce