Čechům je chataření vlastní. Investici do chaty berou jakou dobrou volbu

Rozmach chataření a trampování začal za první republiky. Lidé se tenkrát vrhli do lůna přírody a užívali si ji plnými doušky. Vznikaly chatové osady, z nichž některé přežily až do dnešních dnů. Slabost pro chaty Čechům zůstala. Uvažujete o tom, že byste si také nějakou menší chatku pořídili?

chaty na prodej

Co je na chataření zajímavého

Když vás baví jezdit o dovolené na různé destinace a poznávat cizí kraje, možná na vlastnictví chaty příliš netrváte. Její výhody ocení ten, který rád tráví volný čas kutilstvím, zahrádkařením a nevadí mu, že léto stráví na jednom místě. Chatové osady bývají obvykle umístěné ve velmi pěkné přírodě, kde nechybějí lesy, do kterých je možné chodit na houby a na rodinné výlety.

Realitní vyhledávač vám pomůže najít chatu vašich snů

V České republice má chataření dlouhou tradici. Například v 60. a 70. letech minulého století patřila chata k tehdejšímu životnímu stylu. A své příznivce si chaty nacházejí i v dnešní době. Komfortní chata totiž může sloužit k trvalému bydlení. Dokonce ji lze využít i jako zdroj pasivního příjmu a pronajímat ji. Pokud jste se zhlédli ve vlastnictví chaty, pak byste se měli zajímat, jaká je nabídka v tomto segmentu. Zde vám pomůže realitní vyhledávač, jenž vám na základě zadaných konkrétních dat ukáže nabídku.

Zajímejte se o chaty na prodej

Na realitních serverech se často objevují nabídky typu chaty na prodej. Jsou lidé, kteří třeba zdědí chatu po příbuzných a není to zrovna jejich šálek kávy. Před koupí chaty byste měli zvážit reálný stav objektu a možné vedlejší náklady spojené s financováním nutných oprav, na úpravu pozemku a modernizaci venkovního zařízení. Za pozornost stojí i energetická náročnost chaty a roční poplatky za energie spojené s jejím provozem. Nezapomínejte také na daň z nemovitosti, kterou je nutné každým rokem platit finančnímu úřadu.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce