Eliptický trenažér jako pomocník na cestě za vysněnou postavou

Překvapilo by vás, kolik lidí toužících po lepší postavě čeká se začátkem hubnutí skutečně až na období jara, kdy se zvedne vlna „hubneme do plavek“, protože venku je hezké počasí na běhání. Podle nás ale nemá smysl odkládat cvičení podle počasí. Pořiďte si eliptický neboli crossový trenažér do svého obývacího pokoje, ložnice, nebo kamkoliv jinam, kde se vám bude dobře cvičit, a užívejte si zábavného, ale především efektivního cvičení v soukromí vlastního domova.

eliptický trenažér

Proč si pořídit zrovna eliptický trenažér?

Tento tréninkový stroj si oblíbí každý, kdo jej vyzkouší. Výsledky cvičení na eliptickém trenažéru se totiž dostavují rychleji než u většiny ostatních strojů určených k formování postavy. A to z jednoho geniálního důvodu. Všestranný crossový trenažer u vás doma totiž zastoupí hned několik dalších strojů. Kupříkladu rotoped, stepper nebo pás na běhání. Díky tomu dochází k zapojení mnohem více svalstva naráz, a tím i k rozběhnutí metabolismu a spalování více tuků.

Kromě hubnutí má ale eliptický trenažer pozitivní vliv i na zpevnění svalstva, fungování kardiovaskulárního systému, a koneckonců i na lidskou psychiku. Během cvičení se do těla totiž vyplavují hormony dodávající nám dobrou náladu a celkovou psychickou pohodu. Vzhledem k tomu, že je eliptický trenažér šetrný ke kloubům, se skvěle hodí i pro aktivní seniory, kteří si chtějí udržet kondičku. Záleží pouze na nastavení náročnosti, tedy odporu pedálů. Eliptické trenažéry s manuálním i elektronickým ovládáním, ale i jiné sportovní náčiní a vybavení najdete v internetovém obchodě Hop-Sport.

Co všechno by měl eliptický trenažér mít?

Zejména pro ty z nás, kteří se do cvičení musí trochu nutit, je důležité, aby nás přístroj, na kterém zlepšujeme svou fyzickou kondici, něčím zaujal. Nejdůležitější jsou samozřejmě viditelné výsledky. O efektivitě eliptického trenažéru se přesvědčíte poměrně záhy. O zážitek ze cvičení se ale u novějších modelů trenažérů postarají vymoženosti moderní doby. Propojte svůj tréninkový počítač i se svými výsledky prostřednictvím Bluetooth nebo Wifi s aplikací na cvičení ve vašem mobilu, a sledujte, jak se zlepšujete, zrychlujete, ubývá vám množství podkožního tuku, nebo jak při běhu pracuje vaše srdíčko.

Aby bylo domácí cvičení ještě zajímavější, můžete jej spojit s něčím příjemným nebo užitečným. Díky tichému klouzání pedálů po kolejnicích můžete klidně v průběhu cvičení sledovat seriál či poslouchat hudbu bez sluchátek. Výškově nastavitelný display disponující držákem na tablet nebo telefon a u některých modelů dokonce i USB výstupem pro nabíjení těchto elektronických zařízení vám čas strávený cvičením a posilováním svalstva zpříjemní jistě také.

Pokud se i vám zamlouvá představa, že si zacvičíte v soukromí a kdykoliv budete mít chvilku, aniž byste se museli dopravit do fitness centra a sdílet prostor i náčiní s ostatními klienty, přestaňte snít, a jednoduše si eliptický trenažér kupte. Vyberte si libovolný model z široké nabídky třeba na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/elipticke-trenazery/. Nejen, že si uděláte radost, ale prokážete službu i svému tělu, které bude lépe vypadat a těšit se lepšímu zdraví.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce