Proč si pořídit nano respirátor? Jde o vaše zdraví a pohodlí!

Nabídka tuzemských obchodů, které se specializují na prodej respirátorů a dalších ochranných pomůcek, jež pomáhají minimalizovat riziko přenosu koronaviru, stále častěji obsahuje také takzvané nano respirátory. V čem spočívají jejich přednosti a proč jim dát přednost před klasickými respirátory?

nejlevnější nano respirátory

Nakolik dokáže nano respirátor zabránit pronikání virů?

Zdaleka nejpádnějším argumentem je vysoká ochrana před viry. Kvalitní nano respirátor má účinnost minimálně 95 %, často však bývá ještě vyšší. Je to dáno už samotnou strukturou, kdy se namísto jedné ochranné vrstvy aplikuje ještě druhá, která je vytvořená z nanovláken. Běžný respirátor při užívání během relativně krátké chvíle zvlhne, čímž se razantně snižuje jeho účinnost. Nano respirátor však ani po navlhnutí neztrácí svoji schopnost zabraňovat pronikání viru skrze látku.

Vynikající prodyšnost umožňuje nosit nano respirátor i lidem s dýchacími potížemi

Dobrý nano respirátor lze používat delší dobu, přesto je stále vysoce efektivní. Kromě toho jako uživatelé oceníte rovněž dobrou prodyšnost. Zkrátka se v něm lépe a přirozeněji dýchá nežli u klasických modelů, kterým i dnes většina lidí dává přednost, a to hlavně z ekonomického důvodu. Přitom nejlevnější nano respirátory nestojí o mnoho více, vyjdou vás už na méně než 20 korun za jeden kus. Nano respirátory se vyplatí kupovat v baleních o 5 či 10 kusech, pak jeden respirátor vyjde skutečně na minimum peněz, díky čemuž jsou tyto produkty dostupné i pro méně movité občany.

V neposlední řadě lze vyzdvihnout fakt, že nano respirátory procházejí laboratorními testy, takže je u nich ověřená kvalita a zmíněná účinnost. Filtrace je vskutku efektivní.

Jde o vaše zdraví, tudíž byste se měli před nákupem respirátorů důkladně zamyslet, zda vám stojí za to utratit o pár korun navíc a mít co nejlepší ochranu před viry.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce