Mít po ruce láhev na pití je dnes standard

Nejen když sportujeme a cestujeme, ale v podstatě pořád, řadu z nás doprovází láhev na pití. Pomáhá nám dodržovat pitný režim, nemuset dělat kompromisy ve výběru nápojů, ale též se chovat ekologicky a vyhýbat se neustálému nakupování nápojů v PET lahvích.

K základní výbavě každého člena rodiny dnes patří láhev na pití. Přesněji hned několik. Hodí se mít láhev na vodu pro denní pitný režim, kterou nosíme neustále s sebou. Naprostou samozřejmostí je dnes pro děti, ať již se věnují sportu, jdou na výlet, nebo ji prostě nosí dnes a denně do školy.

Zůstat však u jedné lahve nám mnohdy nestačí. Zejména pro zimní aktivity se nám hodí termosky. Už ne ty klasické, skleněné a snadno rozbitné, ale nerezové, které když jsou kvalitní, hravě zvládnou udržet nápoj teplým i několik hodin. Alternativou bývají termohrnky. Vezmeme si je na ranní procházku se psem a v klidu si v parku dáme svoji ranní kávu. Hodí se však i na stůl, aby nám káva či čaj hned nevystydly. Někteří fajnšmekři mají zásadně jiný termohrnek na kávu, jiný na ovocné čaje a další na čaje zelené a černé. Přestože se moderní termohrnky vyrábí z nerezové oceli, a ta pachy nepohlcuje, může se aroma částečně přenášet.

lahev

Hrníčky se slámkou

Hitem dnes bývají hrníčky se slámkou a nevylévací láhve. Oceníte je pro děti na kroužky, ale i pro sebe. Třeba když hrajete s přáteli deskovky, jsou klasické hrnky a sklenice na stolech s kartonovými hrami zcela zapovězeny. K nehodě dojde snadno a hra je definitivně zničena. Bezpečné lahve na pití a bezpečné hrnky se slámkou, či bez ní, by tedy měly být samozřejmou výbavou každého hráče.

Kvalita je základ

Lahve na pití musí být především kvalitní. Netěsnící, protékající, nedržící stálou teplotu, pokud jde o termolahve a hrnky – takové lahve jsou nepoužitelné. Důležité též je, aby byly snadno umývatelné a neměly žádná zákoutí, která nejdou umýt, či je lze při mytí přehlédnout. Právě zde se udržují nebezpečné a zdraví škodlivé plísně. Podívejte se na kvalitní sortiment lahví na pití od Tescoma.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce