Kam dnes na výlet

Ptáte se, kam dnes na výlet? Možností, kam se vydat je opravdu hodně. Pokud se ale chcete vyhnout absolutní klasice, jako je kino, aquapark nebo procházka po obchodních centrech, která vám dá sice nové oblečení, ale navrátí vám chudší kreditní kartu, vyzkoušejte raději něco přínosnějšího. Česká republika je velmi rozmanitá a nemusíte jezdit zase tak daleko, aby se vám dostalo některých unikátních přírodních úkazů, příjemných procházek v přírodě nebo dokonce přírodního koupání v řekách a jezerech. Každý region totiž nabízí něco, co rozhodně stojí zato vidět alespoň jednou za život.

My se vydáme do Českosaského Švýcarska, které se může pochlubit celou řadou přírodních úkazů, obrovskými horami a soutěskami nebo dokonce kaňonem Polenztal. Ačkoli se vlastně budete muset vydat až za hranice, Českosaské Švýcarsko je tak jako tak součástí České republiky. A zážitky bude v tomto případě rozhodně postaráno.

Kaňon Polenztal ale není zdaleka všechno, co vám národní park nabídne. U vody v kaňonu je možné místyspatřit dokonce ledňáčka říčního, který vás už na první pohled zaujme svým krásným zbarvením. Pokud si cestu budete dopředu plánovat, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Vlčí rokle, ale pozor, to je procházka jen pro ty, kdo skutečně vyhledávají adrenalin. Po cestě vedou velmi úzké schody, které navazují na skalní štěrbinu, až by se mohlo zdát, že se jedná o vstup do neznáma. Na konci své cesty skálou narazíte na několik vyhlídek, které vám umožní pohlédnout do široké krajiny a na pískovcový útes. Po cestě zpátky navíc můžete narazit na uměle vytvořený menší vodopád, který uslyšíte už z dálky. Pokud jde o přírodní úkazy v Českosaském Švýcarsku, některá místa se rozhodně nedoporučuje vynechávat. Později byste mohli hořce litovat, že jste některé přírodní úkazy neviděli na vlastní oči.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce