Dřezy Franke – kvalita a elegance pro vaši kuchyň

Dřezy Franke jsou jednoznačnou volbou pro toho, kdo se v kuchyni nespokojí s průměrnou kvalitou, ale požaduje dokonalost v každém ohledu – v detailu i celku. Výrobky firmy Franke v sobě spojují nádherný design a precizní provedení, což jsou vlastnosti, které ocení i nejnáročnější zákazníci.

Historie společnosti Franke

Původem švýcarská firma Franke není na trhu žádným nováčkem. Naopak, její tradice sahá hluboko do moderní historie – až do počátku 20. století. Tehdy si založil Hermann Franke klempířskou dílnu v Rorschachu a ta vzkvétala dokonce i navzdory četným hospodářským i válečným krizím, které Evropou v té době zmítaly.

Firma se začala ubírat současným směrem ve třicátých letech minulého století, kdy Hermann Franke vyrobil první dřez. Jen nedlouho poté byl již založen první závod v Aarburgu (kde je dodnes sídlo firmy) a společnost čekal nezastavitelný růst.

V 60. letech měla společnost Franke již třináct dceřiných společností a k dnešku jich má po celém světě již na osmdesát, přičemž dohromady tyto firmy dávají práci více než 12 tisícům lidí.

V čem je společnost Franke jedinečná?

Dřezy Franke v sobě snoubí tradici a neustálou inovaci. Společnost se nezastavuje a neusíná na vavřínech, snaží se naopak neustále přicházet s novými a novými nápady, možnostmi, technologiemi, materiály a podobně.

Přístup firmy není přitom postaven na vratkých základech, ale právě na dalekosáhlých zkušenostech a dokonale znalosti oboru (Franke je dnes největším světovým výrobcem dřezů).

Franke to nejsou jenom dřezy!

Firma Franke je sice skutečným tahounem v oblasti kuchyňských dřezů, ale věnuje se také výrobě dalších zásadních kuchyňských zařízení, mezi kterými samozřejmě nechybí například odsavače par, kuchyňské baterie, varné desky, trouby, myčky, nebo dokonce i chladničky.

Dřezy Franke

Dřezy Franke – maximální životnost a dokonalá ergonomie

Dřezy a ostatní kuchyňské potřeby od společnosti Franke jsou zárukou skutečně prvotřídní kvality a důraz je kladen na opravdu dlouhou životnost při zachování dokonalého vzhledu a vlastností. Významná pozornost je však věnována také skutečně praktickému zpracování a parametrům (co je u dřezů důležité?).

Výrobky a dřezy Franke nejsou jen neohrabaným spotřebním produktem ušitým horkou jehlou – jsou to prvky, které budou skutečně utvářet váš domov, a to po dlouhá léta.

Kvalitní materiál je základ!

Dřezy Franke jsou vyráběny z nejlepších materiálů a vybrat si tak můžete tectonitové, nerezové nebo fragranitové provedení. Každý z těchto materiálů má své specifické vlastnosti, vzhled a kouzlo – a tak je pouze na vás, čemu dáte přednost (pomoci s výběrem materiálu vám může např. tento článek).

Tectonitové provedení

Tento materiál je vyroben ze syntetického materiálu zvaného SMC, který se používá například při výrobě automobilů. Jeho hlavní předností lehkost v kombinaci s obrovskou odolností a flexibilitou. Tectonit dokáže snášet i velmi vysoké teploty a odolává poškození, poškrábání i dalším nepříznivým vlivům

Nerezové provedení

Mluvit v dnešní době o výhodách a vlastnostech nerezové oceli by bylo jistě nošením dříví do lesa. Nerezové dřezy Franke slibují exkluzivní vzhled i maximální odolnost vůči poškození.

Fragranitové provedení

Dřezy od firmy Franke jsou vyrobeny z inovativního granitu, který je tvořen 80 % křemičitého písku a 20 % polymerové pryskyřice. Tato varianta přináší skutečně jedinečný vzhled, ale také vynikající vlastnosti v podobě odolnosti vůči vysokým teplotám, stálosti barvy a velmi snadném čištění.

Ať už si zvolíte kteroukoli variantu, s dřezy Franke si můžete být jisti, že získáváte prvotřídní kvalitu ve všech významech toho pojmu.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce