Pánská trička – Každodenní záležitost

Slovní spojení ‘pánská trička‘ není pravděpodobně nikomu cizí. Kus oblečení, který se v minulosti používal jako dnešní nátělník, je dnes naprosto běžnou, nijak zajímavou záležitostí. V současnosti se jedná o nejuniverzálnější prvek našeho šatníku a důvod je prostý. Existují tisíce designů a střihů, které se díky své jednoduchosti velmi snadno kombinují s výraznějšími kusy vašeho šatníku, například s vyšisovanými trhanými džíny, které se nehodí k příliš formální košili. Právě v tom tkví jejich tajemství – i když trička nosíte běžně, můžete si je vzít i na návštěvu posilovny nebo jen jako pohodlnou část nočního úboru.

Pánská trička – Na tisíc způsobů

Klasickým základem, který snad nikdy neomrzí, jsou obyčejná bílá trička s krátkým rukávem. Jak už bylo zmíněno, trička se obecně dobře kombinují s ostatními prvky vašeho šatníku, ale s jednobarevnými je to ještě jednodušší. Bílá barva, na rozdíl od černé, tělo opticky rozšiřuje, což mohou štíhlejší pánové využít, když chtějí vypadat vypracovaněji. Bílá trička celkově proslavil hlavně rebel James Dean v padesátých letech dvacátého století.

Mladistvý vzhled vám zajistí trička s potiskem. Ať už mají krátký či dlouhý rukáv, jsou výbornou volbou při večeru, který plánujete strávit v baru mezi kamarády, nebo také při obyčejném venčení psa v parku. Potisků se v dnešní době vyrábějí tisíce, není tedy problém si mezi nimi vybrat ten, který se vám líbí. Více se o takových tričkách můžete dočíst v tomto článku. Většina webových stránek prodávajících pánská trička už také zavedla službu vybírání potisku, kdy si na jejich stránku nahrajete vlastní obrázek, logo, či nápis, a to co vyberete na vašem triku také skončí. Vybrat si tedy tričko, které padne vašemu stylu není opravdu nic složitého.

V souvislosti s potisky na tričku stojí za zmínku i trička skupin, která vlastní téměř každý mladý muž. Trička s názvy skupin skupin v poslední době zaznamenala velký boom, především kvůli tomu, že perfektně zapadají do drsnějšího rockového stylu, kterého se snaží dosáhnout hodně mužů.

Z tenisových kurtů k nám zavítala všestrannost polo triček. Ne příliš formální, ale také ne příliš obyčejná, polo trička jsou skvělou volbou jak na golfové hřiště či tenisový kurt, tak na každodenní nošení. Všeobecně využívaná jsou ale stále především při sportovních aktivitách. Více si o polo tričkách můžete přečíst zde.

Oblíbenou festivalovou módou na léto jsou trička batikovaná. Proces batikování probíhá tak, že dané tričko zmuchláte a na několika místech svážete gumičkou. Poté jeje necháte vařit ve vodě smíchané s batikovací barvou ve velkém hrnci. Při správně zvolených prostředcích je jednoduché batikovat i za studena nebo v mikrovlnné troubě. Batikovaná trička jsou zpravidla velmi barevná a působí vesele, což je hlavním důvodem, proč jsou oblíbená na všemožných festivalech.

Jak kombinovat?

Jak už bylo několikrát řečeno, kombinovat trička s ostatními kusy šatníku není nic složitého. Co ale možná některé z vás překvapí je, že správně zvolená trička mohou být vhodná i pro prestižnější společenské akce. Například obyčejné bílé tričko v kombinaci s černým sakem, společenskými kalhotami a kravatou může být uvolněnější formou ohrané klasiky s košilí. Jako klubový outfit by na vás mohla strhnout pozornost trička s odvážným potiskem či potiskem nějaké skupiny. S vhodně zvolenými doplňky zazáříte vždy. A pokud jste s rozumem opravdu v koncích, stačí vytáhnout jednobarevné tričko a spárovat ho s univerzálně modrými džíny – takovým outfitem neurazíte ani na schůzce s potenciální budoucí partnerkou, ani na pravidelné návštěvě u rodičů. Jedno je ale jisté, minimálně jedno tričko by měl mít v šatníku každý muž, ať už pro kritické situace nebo pro každodenní oděv.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce