Dřezy Blanco – kvalita za rozumnou cenu

Vybíráte-li právě nový dřez do kuchyně, pak si určitě nenechte ujít dřezy Blanco. Vyrábí je německá firma Blanco již od roku 1925. Jedná se však nejen o tradičního výrobce, ale i o výrobce, který se snaží šetřit životní prostředí, což je vidět především na nejnovějším oddělení, které se zabývá vývojem produktů „přátelských“ k životnímu prostředí. Největší předností dřezů Blanco je jejich dokonalé provedení, nadčasový design, obrovský výběr různých druhů (nerezových, granitových i keramických) v nejrůznějším provedení (s vaničkou, s odkapem, v levém či pravém provedení) a také relativně nízká cena.

Dřezy Blanco – výhodná volba pro spotřebitele

Při výběru dřezu do kuchyně se zákazníci nejvíce zajímají o to, jak dlouho jim dřez vydrží, jestli je snadno čistitelný, popř. i jaké barvy je možné zvolit. Dřezy Blanco se vyznačují dlouhou životností u všech druhů. Nerezové, granitové i keramické dřezy jsou odolné proti poškrábání, proti chemickým prostředkům i vůči působení slunce. Granitové a keramické dřezy se navíc vyrábějí v několika barevných odstínech, které rovněž vykazují vysokou odolnost. Ke dřezům je od stejného výrobce možné dokoupit i kuchyňské baterie a drtiče odpadků, což velmi zjednodušuje jejich variabilnost.

Druhy dřezů

Blanco nabízí tři základní druhy dřezů, které se dále vyrábějí v různých provedeních. Mezi základní druhy patří nerezové, granitové a keramické dřezy. Zde také najdete podrobné členění dřezů.

dřezy Blanco

Nerezové dřezy

Nerezové dřezy jsou zatím asi nejběžnější volbou spotřebitelů při výběru dřezu. Stále asi 80 % spotřebitelů preferuje tento typ dřezu. Přesto jsou již i tyto dřezy alespoň částečně vytlačovány granitovými a keramickými dřezy (viz dále). Nerezové dřezy jsou však stále aktuální, a to hned z několika důvodů. Předně se hodí do jakkoliv barevné kuchyně – žádnou barvu nepotlačují, ani se s žádnou barvou „nebijí“. Navíc jsou odolné, dobře se čistí a vyrábějí se v největším množství různých provedení, která vám usnadní práci (dvojdřez, dřez s vaničkou, dřez s odkapávací plochou). Pro nemalou část spotřebitelů hraje roli i jejich dobrá cenová dostupnost.

Granitové dřezy

I tyto dřezy se postupně dostávají do povědomí spotřebitelů. Jsou vyrobeny z úlomků kamene (žuly či křemene), akrylátového pojiva a barviva. Více o složení granitu se dočtete zde. Jejich největším kladem je jejich prakticky neomezená životnost. Oproti nerezovým dřezům jsou také vyráběny v různých barevných odstínech, což vyhovuje uživatelům, kteří chtějí mít stylovou a designově jednotnou kuchyň. Jejich lehkou nevýhodou je jejich vyšší pořizovací cena, ta je však dostatečně vyvážena dlouhou životností. Také jejich hmotnost je výrazně vyšší (až 16 kg), ale díky této vysoké hmotnosti je i laik rozezná od tzv. „pseudo granitových“ dřezů, které jsou plastové a jen potaženy granitovou vrstvou – jejich cena i hmotnost je výrazně nižší, nicméně poučený spotřebitel by se neměl nechat zlákat koupí takovéhoto výrobku.

Keramické dřezy

Keramické dřezy jsou také žádané především do stylových kuchyní. Mohou se použít jak v rustikální, tak v moderní kuchyni. Mají dlouhou životnost, je možné u nich docílit nejrůznějších barevných odstínů podle přání spotřebitele, jsou odolné jak vůči vyšším teplotám, tak vůči chemickým přípravkům. Jejich další výhodou je, že mohou mít prakticky jakýkoliv tvar. Nevýhodou se může zdát jejich vyšší pořizovací cena, která je však stejně jako u granitových dřezů vyvážena dlouhou životností. Váhově se nacházejí na škále mezi nerezovými a granitovými dřezy. Vše o keramických dřezech a jejich zabudování do kuchyňské linky naleznete zde.

Co říci závěrem? Snad jen to, že ať už si vyberete jakýkoliv dřez Blanco, vždy budete maximálně spokojeni.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce