Cykloturistika Znojmo

Malebné město Znojmo se nachází v Jihomoravském kraji, nedaleko Brna a jen kousek od hranic s Rakouskem. Znojmo a jeho okolí je vyhledáváno hlavně z hlediska vynikajícího vína, skvělých podmínek pro pěší turistiku i cykloturistiku a samozřejmě památek, které jsou v oblasti celé Moravy velmi vyhledávány.

Pokud jde ale o cykloturistiku, je Znojmo a okolí tohoto města skutečně velmi oblíbené a zejména během letních měsíců velmi vyhledávané a to nejen dospělými jedinci, ale i rodinami s dětmi, pro které jsou zdejší podmínky terénu naprosto ideální na nenáročné výlety a projížďky na kolech.

Pokud jste už někdy na kolech putovali po vinařských cyklostezkách, zaručeně se musíte v tomto případě podívat i do Znojma, které nabízí hned několik takových vinařských stezek, zejména pro nenáročné cyklisty, který chtějí spojit sport s velmi příjemným potěšením ve formě toho nejlepšího vína. Znojmo je těmi nejlepšími vinařskými zážitky proslulé a není se tak čemu divit, že i v tomto směru je velmi vyhledávané. Na druhou stranu, když už se do Znojma na kolo vydáte, by byla velká škoda, abyste při své návštěvě vynechali i různé historické památky, hrady a zámky nebo různé turistické zajímavosti.

Nejznámějších cyklistických tras je ve Znojmě a jeho okolí celkem pět, přičemž se liší nejen formou náročného či méně náročného terénu, ale i svou délkou nebo zajímavostmi, které se na trase nacházejí. Každý cyklista si tak podle svého nejlepšího uvážení může vybrat tu trasu, která mu je nejbližší a podle toho si i naplánovat, kolik kilometrů v ten den ujede. Zde je tedy pět základních cyklistických tras, které vás zavedou do centra města, ale i do jeho okolí.

  • cyklotrasa za tajemstvím vína 
  • cyklotrasa po hradech a zámcích 
  • cyklotrasa po vyhlídkách národního parku Podyjí 
  • cyklotrasa na sever ze Znojma 
  • cyklotrasa do kopce a z kopce Rakouskem a Českem 

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce