Cyklotrasy jižní Morava

Jižní Morava je rájem pro cyklisty, ale i pro milovníky památek a dobrého vína. Morava je krajem vína, krajem historických památek a samozřejmě i cykloturistiky a pěší turistiky. Pokud preferujete jízdu na kole, můžete se začít radovat. Připravena totiž pro vás celá řada různě náročných cyklistických tras, které vás provedou prakticky celou jižní Moravou. A co takhle spojit skvělou projížďku na kole a putování po některých vinařských stezkách na jižní Moravě? I takové jsou vaše možnosti.

Pokud jste nabyli dojmu, že vinařská stezka je na Moravě jen jedna, rychle na tuto myšlenku zapomeňte.

K dispozici je totiž hned několik vinařských stezek, které je možné bez problémů projet na kole – pokud to samozřejmě s vínem nepřeženete, a vybírat je možné z několika desítek značených vinařských stezek, které dohromady čítají více jak tisíc kilometrů. Na internetu je v současné době k dispozici několik stránek, kde je možné od začátku až do konce naplánovat přesnou trasu, včetně různých výletů nebo zastávek na trase. Co by taky mohlo být lepšího, než prosluněný víkend, kdy vyrazíte za sportem, dobrým jídlem a vynikajícím vínem na jižní Moravu? Už jste si i vy naplánovali svou oblíbenou trasu, na kterou, věřte, se budete rádi vracet?

Velmi oblíbená je například cyklistická trasa, která vede v okolí města Lednice a Valtice. Cyklistická stezka má zhruba 10 kilometrů, na trase je opravdu jen mírné stoupání a tak bez problémů mohou šlápnout do pedálů i méně trénovaní cyklisté nebo děti. Cyklistická stezka Lednice vás navíc zavede nejen do krásné místní krajiny a přírody, ale i například na Lovecký zámeček, který se nachází v Lednicko-valtickém areálu, jež je vyhlášenou historickou památkou UNESCO.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce