Cyklotrasy Praha

I Praha má své cyklistické trasy, které vedou jak centrem hlavního města, tak i v jeho okolí. A věřte, že rozhodně je z čeho vybírat. Pokud si totiž cestu Prahou dobře naplánujete a budete se držet cyklistických tras, nemusíte se obávat, že byste se snad během svého výletu zamotali do dopravního provozu mezi auta, což je hlavně pro cyklisty s dětmi velkým strašákem.

Pokud jde o centrum města, právě zde vede zhruba 11 základních cyklistických tras, kde si přijdou na své hlavně ti netrénovaní cyklisté, kteří vyhledávají pohodovou jízdu po rovinkách a minimálně strmých kopců bez větších výšlapů.

Cyklotrasy v centru Prahy jsou vytvořeny tak, aby se cyklisté nemuseli neustále prodírat velmi hustým automobilovým provozem. Jde o velmi jednoduchý a provázaný systém tras, který je už na první pohled velmi jednoduchý a snadno se tak po té či oné trase dostanete na jeden nebo na druhý konec hlavního města, aniž byste kus cesty museli pokračovat s kolem v ruce tramvají nebo autobusem. Na kole se tak v Praze zkrátka a dobře dostanete prakticky kamkoli. Ať už cestujete do práce, do školy nebo snad jen na kávu za přáteli do centra, budete-li se držet vyznačené cyklistické trasy, dojedete bez problémů a v pořádku, aniž by vás jakkoli zdržoval běžný provoz.

Cyklistické trasy jsou v Praze značeny dobře viditelnými žlutými cedulemi, které určují směru trasy a mnohdy nechybí ani některé doplňující informace týkající se například případného spojení metra či MHD.

Obecně se ale cyklistům doporučuje, pokud nejsou Praze zcela znalý, aby si do svého chytrého mobilního stáhl mapu cyklotras, které jsou velmi přehledně zakresleny a přesně budou určovat směr vaší jízdy.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce