Vyrážíte na dovolenou autem? Zkontrolujte si své vozidlo, abyste nebyli překvapeni

Pokud pravidelně vyrážíte zejména na zahraniční dovolenou autem, jako spousta dalších Čechů, tak je určitě dobré, aby váš automobil byl v perfektní kondici. Je to důležité hlavně proto, abyste si celou dovolenou užili bez starostí, protože problém s autem, ať už na cestě s mnoha zavazadly, nebo v cíli vaší destinace, se samozřejmě bude vždy řešit hůř, než když se vám auto pokazí třeba cestou do práce. Co tedy udělat pro to, abychom eliminovali možnost vzniku závady? Na to se podíváme v našem článku.

municipal.cz_auto-poly_uvodni

Proveďte základní kontrolu, zbytek přenechte servisu

Výhodou je, že spoustu věcí můžete udělat sami. Jedná se samozřejmě o ty základní věci, které jsou viditelné na první pohled. Případně se jedná o doplnění některých provozních kapalin, které zvládneme uživatelsky. Zejména je potřeba zkontrolovat: 

  • Světla a nezapomenout na mlhovky
  • Stěrače a hladinu vody do ostřikovačů
  • Hladinu oleje

Obecně určitě doporučujeme také před cestou dobití baterie, což mnohdy zvládnete také doma sami. Je dobré si ale nechat ověřit v servisu ale samotnou kondici baterie, což se provádí zátěžovým testem baterie. Servis Škoda Praha vám například může nabídnout také pravidelné servisní akce, kdy vám zkontrolují auto před motoristickou sezónou, a právě zátěžový test baterie zde patří. Také je dobré, aby vám servisu zkontrolovali například prvky nápravy a celkově podvozek, což už jsou věci, které doma sami neuděláte.

municipal.cz_auto-poly_01

Kontrola stavu auta není zbytečná

Možná by se někomu mohlo zdát, že nechat si zkontrolovat auto před cestou je zbytečné, vždyť s ním přece chodíte na pravidelné prohlídky. To si samozřejmě může kdekdo myslet, tedy do první poruchy v zahraničí. Před dlouhou cestou, hlavně do ciziny, je to zkrátka jistota a budete v klidu, že vaše auto je bezpečné pro vás i vaši rodinu. Řešit potom nějaké opravy nebo dokonce nutný odtah vašeho vozidla ze zahraničí, je nejen zbytečná komplikace, ale také se vám to může prodražit.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce