Vybavte se na kolo: Funkční oblečení by vám chybět nemělo

Cyklistika je oblíbenou volnočasovou aktivitou, jíž se věnuje řada lidí. A to nejen z mladé generace. Na kole jezdí i ti, co již na zádech nosí minimálně pátý křížek. K tomu, aby se dobře jezdilo, je zapotřebí mít tak vhodné sportovní vybavení na kolo. Co by vám určitě nemělo chybět?

batoh na kolo

Základem je funkční oblečení

Když si odmyslíme správný výběr kola, pak důležité je pro cyklistu zejména oblečení. Dávno pryč je doba, kdy člověk na kolo sedl v tom, co doma našel a bylo to alespoň trochu sportovního charakteru. Dnes je k dispozici cyklistické oblečení z funkčního materiálu, které jízdu zpříjemňuje. Je to dáno tím, že odvádí pot od těla, člověk se sice potí, ale není mokrý. A to je podstatné. Funkční materiály mají také tu výhodu, že rychle na vzduchu schnou. Platí to i pro sportovní spodní prádlo, které je základem. 

Dres na kolo a kraťasy

Moderní dres na kolo bývá zpravidla výrazně barevný. Je to i z důvodu bezpečnosti cyklisty, aby byl dobře na silnici vidět. A má to samozřejmě i svou estetickou stránku. Takové oblečení prostě dobře vypadá. Součástí dresu jsou pak i kraťasy na kolo. Velmi často mají všitou v rozkroku měkkou ochrannou vložku, díky níž je jízda na kole mnohem pohodlnější. Člověk pak není od sedadla tolik otlačený. Obvyklou barvou bývá černá, ale najdete i kousky v jiných odstínech, které můžete vhodně kombinovat s dresem. Záleží na vašem vkusu, pro co se nakonec rozhodnete. 

Nezapomeňte na rukavice a batohy

Na cyklistickém výletě je třeba počítat s doplňováním kalorií a tekutin. Je proto třeba mít s sebou přibalené nějaké jídlo, třeba proteinovou tyčinku, aby bylo možné se v případě potřeba zasytit. Batohy na kolo jsou tedy nezbytností, která by neměla cyklistovi chybět. Praktické jsou i rukavice na kolo. Lépe se s nimi řídí, protože ruka díky nim na řídítkách tolik neklouže. Je to tedy i pro cyklistu bezpečnější.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce