Terminátor mezi mobilními telefony, který se vám na cestě nezničí

Taky vám přijde, že se na nové mobilní dotykové telefony stačí křivě podívat a hned jim praskne displej? Vtipů ohledně odolnosti starých telefonů a těch dnešních existuje opravdu nespočet, ale s tím bude už velmi brzy konec. Už vás nebudou muset v noci ze snění budit nevzhledné pavučiny táhnoucí se přes obrazovku vašeho mobilu, tyto noční můry hravě zaženou gorily, které se postarají o bezpečí a pohodlí vašeho telefonu. 

Přesněji řečeno se jedná o sklo Gorilla Glass, které je mnohem odolnější, než dosavadní sklíčko, kterým se displeje kryly. Nová generace těchto skel bude chránit nejen displeje a přední skla mobilních telefonů, ale také tabletů a dalších elektronických zařízení, které jste se po každém pádu tolik báli prohlédnout, abyste viděli, co se rozbilo tentokrát. Váš mobilní telefon s takovým sklem bude doslova nezničitelný, nebo to alespoň slibuje jeho výrobce, který tvrdí, že váš telefon bez újmy přežije například pád z výšky jeden a půl metru. Nebo alespoň osm z deseti pokusů to prokázaly. Mobil pokrytý odolným sklem Gorilla Glass si budete moci pořídit už před letošními Vánocemi.

Nebo vsaďte na tvrzené sklo

V případě, že vaše zaměstnání vyžaduje náročnější pohyb, během kterého musíte mít při sobě odolný mobil, určitě se vám vyplatí si alespoň do práce pořídit mobil s tvrzeným sklem. Celkově je na dnešním trhu možné pořídit si mobil z odolného materiálu, který přežije nejen koupání, ale třeba i pád z několika metrové výšky.

Nejedná se sice o kdovíjak chytré telefony nebo krasavce, ale hlavní je, že poslouží svému účelu – jsou to doslova ocelové telefony, které vydrží téměř cokoliv. Z trochu méně trvalého materiálu ale můžete koupit dotykové telefony, které vám budou dělat parádu. Jen na lepší sklíčka Gorilla Glass si ještě budete nějakou chvíli muset počkat. Mezitím si můžete užít nějakou tu zábavu.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce