Sbalte si trekingové hole, dobré boty i úvazky a hurá na Slovensko

Slovensko má sice mnohem menší rozlohu než Česko, zato daleko větší množství přírodních krás. Zejména milovníci hor zde najdou to pravé. A kam se na Slovensku vydat? Možností je celá řada.

trekingové hole

Na Slovensku si užijete malé i větší hory, mají tu řadu krásných národních parků a také pár ferrat, co rozhodně stojí za návštěvu.

Dlouhá a krásná ferrata v Martinských holích

Z obce Martin na Martinské hole vede ferrata s převýšením 390 metrů, která se dá zvládnout zhruba za čtyři a půl hodiny. Pokud si s sebou berete úvazky s veškerým vybavením a chcete zvládnout vícero ferrat, trochu severněji se pak nachází ferrata se začátkem v Nových dierách a koncem v Terchové. Pár jištěných částí trasy vede i na některé vrcholky v Tatrách, jako jsou Rysy či Jahňací štít, tam se vám může hodit nějaká ta karabina a lano, většina turistů však jde bez jištění. Skutečná alpská ferrata je každopádně na Slovensku pouze jedna, a to ta v Martinských holích.

Ve Vysokých Tatrách se vyřádíte

Vysoké Tatry nabízí celou řadu pěkných vrcholů ke zdolání. Lomnický štít a Gerlachovský štít jsou už trochu vyšší dívčí, na Gerlachovský se chodí s průvodcem. Jako laický turista se však bez obav můžete vydat na Rysy, Kôprovský štít a mnoho jiných. Zrovna tyto dva jmenované jsou poměrně náročné, doporučujeme přibalit si trekingové hole, ať trochu ulehčíte nohám. Cesta je dlouhá. Turistické dny se dají kombinovat se dny odpočinkovými, u Štrbského plesa a ve městě Vysoké Tatry se určitě nudit nebudete, jde o turisticky velmi navštěvované destinace.

Krásná je hřebenovka v Nízkých Tatrách

Nádherným zážitkem, pokud máte rádi několikadenní túry, je hřebenovka v Nízkých Tatrách. Přibalte si karimatky, spacáky a stany, cestou potkáte osm míst vyhrazených na přenocování. Je povoleno zdržet se jednu noc, pak musíte jít dál.

A pokud toužíte po něčem opravdu extra, podívejte se na Cestu hrdinů SNP, turistickou cestu napříč Slovenskem o délce cca 750 km.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce