Plánujete aktivní dovolenou v ČR? Zvažte tuzemské cestovní pojištění!

Dovolené jsou v plném proudu. Zatímco cestovní pojištění do zahraničí bereme jako samozřejmost, málokdo z nás se nechává pojistit při cestování po České republice. „Co by se mi tady asi tak mohlo stát?“ říká si většina z nás. Jenže věřte, že se toho může stát dost a pozdě pak můžete litovat, že jste těch pár korun do pojištění neinvestovali!

Přestože v naší zemi nemáme příliš divoké řeky, ani bůhvíjak vysoké hory, dokáže být naše příroda stejně zrádná, jako ta za našimi hranicemi. A přestože necestujeme do exotické země a mezi lidi, jejichž zvyky neznáme, i v Čechách se nám může například ztratit zavazadlo. A je toho mnohem více, co se může přihodit a proti čemu je dobré se pojistit.

Jaká rizika kryje tuzemské cestovní pojištění?

Jak již bylo řečeno, jsou to zavazadla, která se mohou ztratit díky přírodní katastrofě nebo krádeži. Rozhodně by to nebylo v naší zemi poprvé! Pojistit můžete i odpovědnost za škodu na zdraví, majetku či ušlý zisk jiné osoby. A samozřejmě pojištění kryje také trvalé následky úrazu nebo smrt následkem úrazu.

Pojistit se dají soukromé nebo organizované cesty po České republice a patří sem i školy v přírodě nebo různé sportovní kurzy, dokonce i lázeňské pobyty.

Plánujete aktivní dovolenou? Vyplatí se připojištění!

Jak už bylo zmíněno v úvodu, k tomu, aby došlo ke zranění, není vždy potřeba velehor a hlubokých prudkých řek. Pokud plánujete aktivní dovolenou v Čechách zvažte připojištění, které rozšiřuje pojistné krytí o sportovní činnosti. Jedná se především o plachtění, rafting, potápění, kanoistiku nebo windsurfing. Také sem může patřit florbal nebo jízda na koni. Připojištění se hodí i v zimě při lyžování, snowboardingu, hokeji nebo i bruslení.

Bojíte se, že budete muset cestu zrušit? I tady se pojištění vyplatí!

Sami dobře víte, že i v České republice je na turisticky zajímavých místech v létě plno a cesta se musí často rezervovat hodně dopředu. Pokud si z jakéhokoliv důvodu nejste jisti, zda budete moci v tento daný termín, který je daleko v budoucnu, na cestu vydat, vyplatí se rozhodně připojištění pro případ zrušení nebo přerušení cesty. Limit plnění je buď 80 % nebo 100 % nákladů. Často k tomu dochází pokud vy nebo někdo z vaší rodiny onemocní nebo se stane nějaký úraz, který cestu znemožní.

Kolik za tuzemské cestovní pojištění zaplatíte?

Pojištění si můžete sjednat už od 4 Kč za den za dospělou osobu a od 3 Kč za den za dítě. Pojišťovna nabízí také rodinné a skupinové slevy, kdy můžete získat pojištění zdarma pro 3 lidi ve skupině (má-li vaše skupina alespoň 5 členů) nebo 2 děti v rodině. Velkou výhodou je, že si můžete vyřídit cestovní pojištění online. Stačí najet na stránky https://www.generali.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/tuzemske a dozvíte se všechny potřebné informace.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce