Pět “nej” Vysokých Tater

Přemýšlíte nad tím, kam se vydáte na dovolenou? Nemusíte jezdit daleko do zahraničí, stačí přejít jen jedny hranice, abyste zažili krásnou dovolenou v ještě krásnější přírodě. Máme na mysli dovolenou ve Vysokých Tatrách, kam se jezdí se stále větší oblibou. Nemůžeme se tomu divit, zdejší příroda dokáže člověka uklidnit. Navíc je zde toho mnoho k vidění. Vybrali jsme vám pět “nej” či “top” atrakcí, které se postarají o nezapomenutelný zážitek.

Gerlachovský štít jako nejvyšší vrchol Vysokých Tater

Gerlach nebo také celým názvem Gerlachovský štít je nejvyšší vrchol Vysokých Tater. Není to však jen nejvyšší hora této přírodní oblasti, je to nejvyšší hora Slovenska a celých Karpat. Až budete na vrcholu, zjistíte, že hřeben pokračuje ještě na Kotlový štít, kde se hřeben rozvětví a vytvoří takzvaný Gerlachovský kotel. Jelikož je z vrcholu této hory tak krásný pohled na blízkou i dalekou přírodu, nemůžeme se divit tomu, že se jedná o nejnavštěvovanější vrchol Slovenska.

Velké Hincovo pleso jako největší pleso Vysokých Tater

Dalším “nej” je největší pleso Vysokých Tater, kterým je Velké Hincovo pleso. Jedná se nejen o největší jezero, ale také o nejhlubší karové jezero ve slovenských Vysokých Tatrách. Najdete ho v Hincově kotlině, díky jeho rozloze ho jistě nepřehlédnete.

Kmeťův vodopád jako nejvyšší vodopád

Matka příroda vytvořila mnoho krásných míst. Jedním z nich je rozhodně i Kmeťův vodopád, což je nejvyšší vodopád slovenských Vysokých Tater. Vodopád měří cca osmdesát metrů, nemůžeme se tedy divit označení “nejdelší vodopád Vysokých Tater”.

Sedielko jako nejvyšší položené sedlo

Sedielko je jedno ze sedel Vysokých Tater, které je však právem označováno za nejvýše položené. Sedielko za každého počasí spojuje Malou Studenou dolinu a Zadní Javorovou dolinu.

Přírodní botanická zahrádka na Lomnickém štítě jako nejvýše položená botanická zahrada

Pokud jste milovníkem botanických zahrad, nesmíte si nechat ujít nejvýše položenou botanickou zahradu ve Vysokých Tatrách, kterou je Přírodní botanická zahrádka na Lomnickém štítě. Je velmi zajímavá a různorodá.

Abyste viděli všechna “nej” Vysokých Tater, využijte možnosti ubytování. Doporučujeme se ubytovat například v Grandhotelu Praha. S ubytováním ale může pomoct i cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, s. r. o.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce