Na dovolené v Itálii na vás čekají pamětihodnosti i krásně modré moře

Proč je Itálie jako země pohodových dovolených tolik opěvována? Protože toho nabízí opravdu hodně k vidění. Kdo touží poznávat její historii a vidět místa, kde vznikla renesance, navštíví Florencii nebo Benátky. Komu učarovalo azurové moře, ten v Itálii najde místa, kde se bude moci v moři koupat a dýchat přitom čistý vzduch, nezkažený průmyslovými exhalacemi. Taková je Itálie, jež turistům otevírá svoji přátelskou náruč.

Kalábrie se středomořským rázem podnebí

Jednou z vyhledávaných jižních oblastí v Itálii je Kalábrie, která nabízí průzračné smaragdově modré moře, jež patří k nejčistším v Evropě. Na své si přijdou i milovníci cyklistiky, kteří nemusejí jezdit jen po rovných vyasfaltovaných úsecích. Kalábrie Itálie jim poskytne i čas a prostor na výlety do hor nebo do historických měst. K nim patří také Tropea Kalábrie na rozhraní zálivu Sv. Eufemia a Gioia Tauro s typickými středověkými úzkými uličkami. Najdete zde románskou katedrálu i spoustu kostelů a paláců.

Ten, který se raději chce po celý den koupat, pak ať raději navštíví Gargano s písečnými plážemi. Gargano Itálie nabízí pohledné vápencové stěny, jež od sebe oddělují jednotlivé zátoky. V nich najdete klid a možnost relaxovat v čisté mořské vodě.

Do Veneta se jezdí za mořem i krásami přírody

Veneto Itálie je oblast s lagunami, říčkami i rameny řeky Pádu. Vyhledávají ji hlavně milovníci koupání v moři a jízdy na kole. Turistům se obvykle doporučují lodní výlety v deltě Pádu, nebo návštěva botanické zahrady v Rosolina Mare, které se nachází ve vzdálenosti asi 60 km od Benátek.

Do oblasti Veneto se dostanete z České republiky i automobilem, cesta je dlouhá asi 800 km, což ale dobrému řidiči nebude vadit. Navíc tu na něho čeká spousta přírodních krás i místa, která stojí za vidění. Veneto Caorle je přístavem s románskou historií a zároveň vyhledávané letní letovisko severního Jadranu. Pláže se vyznačují pozvolným vstupem do moře, jsou tedy ideální pro rodiny s dětmi. Veneto Porto San Margherita je jednou z možností, kde se ubytovat. Jedná se o komplex vilek s TV a bazénem, tenisovými kurty i parkovacím místem, jež se nacházejí asi 300 metrů od moře.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce