Dotáhněte svůj lyžařský styl k dokonalosti

Hledáte univerzální lyže, se kterými budete moci sjíždět jak upravené sjezdovky, tak neupravený terén? S Allmountain lyžemi dotáhnete svůj lyžařský styl k dokonalosti, musíte však vědět, na co se zaměřit při výběru tohoto typu lyží.

Allmountain lyže

Šířka středu lyže podle převažujícího terénu

U Allmountain lyží se nejčastěji setkáváme s šířkou středu lyže kolem 80 – 90 mm.

  • do cca 80 mm – většinu času trávíte na sjezdovce, ale láká vás také jízda mimo ni
  • do cca 85 mm – sjezdové lyže pro pohyb rovnoměrně rozdělený mezi upravenou sjezdovku a neupravené tratě 
  • do cca 90 mm – Allmountain lyže, kdy preferujete jízdu mimo sjezdovku, ale občas se vám po ní zasteskne a rádi ji sjedete

Radius lyží volte podle stylu jízdy

Radius Allmounain lyží by se měl pohybovat někde mezi slalomkami (11-13 m) a obřačkami (17-20 m). Jestli preferujete menší obloučky, volte radius blízko slalomek. Pokud však dáváte přednost větším obloučkům, bude lepší radius o vyšší hodnotě.

Univerzálnost po všech směrech

Allmountain lyže jsou univerzální nejen co se typu sjížděného terénu týče. Většinou na nich nedosáhnete velkých rychlostí (ale pozor, nejsou pomalé), co se vykrojení týče, odpovídá střednímu obloučku. Společnost Stöckli přináší na trh jak dámské, tak pánské verze. Své si mezi nimi najdou nejen začátečníci, ale i pokročilí lyžaři.

Nejste si jisti s výběrem lyží a rádi byste slyšeli názor odborníka? Nebojte se obrátit na profesionály, budou se pro vás snažit najít nejideálnější řešení.

 

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce