Romantický wellness víkend v nově zrekonstruovaných lázních Velichovky

Ještě před několika lety byla budoucnost významných lázní Velichovky nejistá. Naštěstí lázeňský komplex prošel rozsáhlou rekonstrukcí a opět se zapsal na lázeňský seznam České republiky. Stodvacetiletá existence lázní potvrzuje jejich oblíbenost a významné postavení v tomto segmentu. V následujících řádcích vám prozradíme, kdo si v malebné obci v okrese Náchodu přijde na své.

Ačkoliv se lázně specializují především na léčbu onemocnění pohybového aparátu, v portfoliu služeb nechybí ani relaxační a wellness pobyty. V odborné veřejnosti jsou Lázně Velichovky považovány za nejlepší lázeňskou instituci v oblasti léčby pohybového ústrojí.

Léčebné procedury

K léčebným procedurám, které jsou určené především pro pacienty s onemocněním pohybového ústrojí, se používá hustá slatina. Svým složením je na území České republiky ojedinělá. Křídová slatinná zemina se vyznačuje vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Lázně Velichovky se nemusí obávat o nedostatek této léčebné látky, neboť zásoby se odhadují na následujících 150 až 200 let.

Nabídka léčebných procedur je skutečně pestrá. Velice populární jsou slatinné koupele a zábaly. Můžete se svěřit do rukou profesionálních masérů a dopřát si masáž klasickou, reflexní, aromatickou, ba dokonce i masáž lávovými kameny. Neměli byste opomenout vodní terapii a speciální léčební procedury, mezi něž spadá baňkování, oxygenoterapie či plynové injekce.

Ubytování

Pakliže vás lázně na pohybové ústrojí svými kvalitami oslovily, můžete se ubytovat v moderních objektech. Nemovitosti prošly rekonstrukcí a uspokojí nároky každého hosta. Největším ubytovacím zařízením je Masarykův dům, jehož první cihla byla položená v roce 1923. Dále se nabízí vila Domov, vila Čechie a vila Morava.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>