Výlety v Adršpachu a okolí

Co takhle letošní dovolenou strávit v Česku? I Česká republika nabízí spoustu zajímavých míst, přírodních krás a historických památek, které stojí za to navštívit. Svými krásami vás učaruje i oblíbená lokalita adršpašsko-teplických skal. Na své si tu přijdou milovníci turistiky, obdivovatelé přírody a vášniví fotografové.

Adršpach

Skalní město Adršpach

Skalní město Adršpach je oblíbeným turistickým cílem. Utváří ho tisíce skalních útvarů, od kterých se vám naskytnou nezapomenutelné výhledy. Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály s jezírkem, které září všemi barvami, se pyšní skalním útvarem Milenci, který dosahují úctyhodné výšky přes 80 metrů. Z výšky 16 metrů pak dolů padá vodopád. Milenci jsou tak dominantou celého skalního města a velmi fotogenickým prvkem. Projít se tu můžete úzkými uličkami a obdivovat kouzla přírody.

Zajímavosti v blízké vzdálenosti

Hledáte vhodné tipy na výlety a přemýšlíte, kam ještě v Adršpachu a okolí vyrazit? Skvělým místem na výlet je Babbiččino údolí a zámek Ratibořice. Za návštěvu stojí i skanzen Rudlův mlýn, Staré bělidlo a Viktorčin splav, které jsou známými místy z díla Babička od Boženy Němcové. A pokud vám zrovna nebude přát počasí, je možnost navštívit klášter nebo pivovar Opat v Broumově či muzeum Merkuru a papíru v Polici nad Metují. Nadšenci do vojenské historie pak mohou obdivovat dělostřeleckou tvrz Dobrošov a vojenské sruby v jejím okolí. Tato dělostřelecká tvrz patří k nejpůsobivějším vojenským objektům vůbec.

Inspirujte se zajímavými tipy na výlety.

V případě, že nevíte, kam vyrazit a hledáte ideální místo pro strávení volného času, může vám být nápomocna mobilní aplikace, ve které najdete skvělé tipy na výlety v Česku a také v oblasti adršpašsko teplické skály. Stahovat ji lze na Google Play i App Store Díky tomu se můžete snadno během chvilky rozhodnout, kam vyrazíte.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce