Pronájem auta na víkend? Skvělý nápad!

Provozování automobilu se v současné době pěkně prodražuje. Obzvláště provozování nového automobilu, které ztrácí svou cenu v podstatě okamžikem, kdy s ním opustíte brány autosalonu.

Počítejte!

Následují pravidelné úhrady havarijního pojištění a povinného ručení. V závislosti na modelu vozu a minulosti řidiče se jedná o částku hodně přesahující deset tisíc ročně. Dalším pro řidiče nezbytným výdajem jsou pravidelné servisní garanční prohlídky, jimiž některé značky podmiňují garanční záruky. A po čtyřech letech stáří vozu následuje první technická kontrola, jež se bude opakovat v pravidelných dvouletých intervalech. S výměnou oleje, filtrů a dalších nezbytnostech se většinou jedná o dalších minimálně deset tisíc korun. A třešničkou na dortu jsou neustále se zvyšující ceny benzínu v současné době atakující rekordy. A v kuloárech se proslýchá, že bude hůř!

půjčovna aut Praha

Jde to i bez auta

Provoz automobilu se začíná šplhat do opravdu závratných částek. Divíte se, proč se ti, kteří automobil vyloženě nepotřebují, ať již k podnikání, cestám do zaměstnání a za nákupy, bez něj snaží obejít? Kam mohou, dojdou pěšky, dojedou na kole či v prostředcích městské hromadné dopravy. A když už vůz skutečně potřebují nebo si třeba chtějí o víkendu vyjet na výlet, tak si ho zkrátka vypůjčí v autopůjčovně. Ty se současným zákazníkům snaží vyjít maximálně vstříc. Například půjčovna aut Praha nabízí pronájem krátkodobý i dlouhodobý. Měsíční, víkendový či flexibilní, tedy na dobu, na jakou klient vůz zkrátka potřebuje. Čím delší dobu pronájmu samozřejmě zvolíte, tím méně zaplatíte za jeden den pronájmu. A obráceně.

Buďte obezřetní

Půjčení auta na víkend tedy v tomto ohledu zní jako skvělý nápad. Za splnění jedné podmínky – zvolíte-li seriozní autopůjčovnu. Ta neseriozní vás totiž může připravit o pěkné peníze. Při výběru autopůjčovny je vhodné se zaměřit hned na několik velmi důležitých parametrů, s nimiž vás rádi seznámíme.

Vybíráme autopůjčovnu

Prvním z nich jsou reference ostatních zákazníků, ať již na internetu, nebo ty osobní. Má známý dobré zkušenosti s konkrétní autopůjčovnou? Vezměte si od něj kontakt. Pokud byl spokojený on, je velmi pravděpodobné, že spokojeni budete i vy. Z těch internetových referencí se zaměřte především na ty na Seznamu, Googlu a Facebooku. Průměr hodnocení by neměl být nižší než 4,3 hvězdiček a počet referencí aspoň 250.

Prostudujte si web autopůjčovny

Dobře si také prostudujte web dané utopůjčovny. Našli jste na něm všechny informace, které jste hledali? Kontakty a obchodní podmínky?. Obzvláště ty si velmi pečlivě prostudujte. V nich totiž bývá zakopán pes. Skrývají totiž všechny rizikové skryté poplatky, které vám auto na víkend mohou pěkně prodražit.

Pozor na skryté poplatky

Nejčastěji se skryté poplatky týkají dálniční známky, možnosti střídat se při jízdě s druhým řidičem, možnosti vycestovat s vozidlem do zahraničí či přistavení náhradního vozidla v případě poruchy toho stávajícího. Zaplatit navíc ale můžete i za nedotankované palivo a vyčištění znečištěného vozidla. Samostatnou kapitolou pak je jeho poškození. Obzvláště jedná-li se o takové, které nepokryje uzavřená pojistka. Ne všechny vozy z autopůjčoven například mají uzavřenou pojistku čelního skla. Poškodí-li ho kamínek od protijednoucího automobilu, úhrada škody půjde z vaší kapsy. A věřte, že opravy čelních skel nejsou levné.

Levné pronájmy nejsou ty nejvýhodnější!

Zajímejte se také o ceník. Neupřednostňujete za každou cenu ale tu nejlevnější autopůjčovnu. Místo toho se zaměřte, jaké položky jsou do ceny zahrnuty. Ujistěte se, zda je dané vozidlo pojištěné a co vše je do pojistky zahrnuto. Některé autopůjčovny na webu inzerují pouze základní sazbu za pronájem, kterou navyšují o různé výše zmíněné položky. A ty cenu zápůjčky mohou navýšit do té míry, že pronájem auta na víkend se už nevyplatí.

Pozor na pokuty!

Pozor si také dejte na pokuty. Ani těch nemusí být málo. Zaplatit u některých půjčoven budete muset nejenom za opožděné vrácení vozidla, ale třeba i jeho mytí v automyčce. Velmi časté také bývají „poplatky za zpracování dopravní pokuty v magistrátu“. Jedná se o čas, který administrativní pracovník musel strávit s řešením, dohledáním a likvidaci pokuty. Známy jsou i případy, kdy se pokuta ve výši 400 korun zvýšila na 1500 Kč.

Zvolte léty ověřenou autopůjčovnu

Takovýchto nástrah na vás bohužel čeká celá řada, proto je tak důležité opravdu zvolit renomovanou autopůjčovnu, která své klienty zkrátka nepodrazí. Léty prověřená je například autopůjčovna Taggart, která se může pochlubit vůbec nejlepšími referencemi spokojených zákazníků na internetu. Především však u ní nehrozí žádné z výše zmíněných skrytých poplatků. Druhý řidič řídí zcela zdarma. Stejně jako přistavení vozu u některého ze stanic pražského metra a všechny náklady s provozem, údržbou a pojištěním.

Vůz přistavený v den zápůjčky

V autopůjčovně Taggart, jejíž pobočky najdete v centru hlavního města u Hlavního nádraží a poblíž Smíchovského nádraží, navíc jsou velmi flexibilní. Vůz můžete mít přistaven klidně v den zápůjčky. Všechny nabízené vozy jsou navíc zánovní, tedy s nízkým počtem najetých kilometrů.

Opravdu cenově dostupné vozy

Zajímavé jsou i ceny pronájmu. Měsíční pronájem Octavie combi vás vyjde na něco málo přes 12 tisíc měsíčně, což vychází na zhruba 450 kč na den. O něco levnější je Hyundai i 30, který můžete užívat za 9750 Kč měsíčně, což vychází na částku zhruba 363 Kč na den. Když si sečtete veškeré náklady spojené s provozem nového vozidla zmíněné v úvodu tohoto článku, jeho zápůjčka vás skutečně může vyjít levněji.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce