Poznejte srdce Beskyd

„Beskyde, Beskyde…“ také se vám při zmínce o Beskydech jako první vybaví tato známá dětská píseň, následovaná sochou pohanského boha Radegasta? A co tak využít některý z blížících se podzimních státních svátků a na pár dnů se do Moravskoslezského kraje vypravit?

Nepromeškejte příležitost a využijte některou z nabídek levného ubytování Beskydy, kterou najdete pod tímto odkazem ubytovani.kamsi.cz/beskydy/. Spolehlivě zde najdete ubytování, které bude vyhovovat i vašim nejnáročnějším představám a požadavkům. Na vás už potom bude jen naplánovat si trasu výletu.

Určitě byste neměli vynechat Pustevny, které jsou sice největším turistickým centrem, ale zároveň také přehlídkou architektonického umění Dušana Jurkoviče. Zdejší komplex dřevěných budov je připomínkou mimořádného tvůrčího talentu tohoto architekta. Soubor budov Libušín, Maměnka a Šumná postavených v secesním slohu je ukázkou tradiční slovanské lidové architektury.

Z Pusteven se poté můžete vydat na Radhošť, z jehož vrcholu shlíží pohanský bůh slunce, pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegast. Autorem této sochy je frenštátský rodák Albín Polášek. Pokud si však chcete prohlédnout originál této sochy, nemusíte se šplhat až na vrchol, stačí se vydat na frenštátskou radnici, kde je originál z roku 1930 uložen, jelikož byl vyroben z materiálu, který neodolal přírodním podmínkám. Cestou z Radhoště si můžete prohlédnout sousoší Cyrila a Metoděje nebo poutní kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Ať už si zvolíte kteroukoliv z nabídek na ubytování Beskydy a strávíte čas na turistických stezkách nebo například prohlídkou Muzea Beskyd na Frýdeckém zámku, nezapomeňte ochutnat tradiční frgály, protože bez frgálů, jako byste v Beskydech nebyli. Ten pravý valašský je hruškový, ale chybu neuděláte, ať si vyberete kteroukoliv příchuť.

Sdílet článek

Autor příspěvku: spravce